مقاله در روز جمعه ۱۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴:۵۳ توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

بعضی اوقات ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که سرنخ هایی راجع به سلامتی خود با نگاه کردن به دستانتان پی ببرید. کف دست ، بافت پوست ، ناخن ها، غدد عرق و رنگدانه می تواند به پیش بینی کمبودها و شرایط احتمالی کمک کند. در اینجا هفت مورد از آنها را می توانید جستجو کنید:

۱٫ عملکرد تیروئید

پرکاری تیروئید ، که یک تیروئید بیش فعال است ، می تواند علائمی مانند قرمز شدن پوست یا خشکی روی دستان شما را نشان دهد.

۲٫ سطح مواد مغذی

آیا تعدادی از ناخن های خودشکننده اند؟ ناخن های ضعیف ممکن است نشانگر کمبود روی ، ویتامین A ، ویتامین C یا بیوتین باشد. همچنین می تواند یکی از علائم هیپوکلسمی یعنی کلسیم کم باشد. دکتر دیوید ای. بانک ، استادیار بالینی پوست و مو در NewYork-Presbyterian ، اضافه کرد که پشته های ناخن همچنین می تواند نشانگر کمبود پروتئین باشد.

۳٫ نشانه هایپر هییدروز

مطمئناً ، بسیاری از ما هنگام ورزش یا تجربه اضطراب شدید ، مشاهده می کنیم که کف دستمان به طور منظم عرق می کند. گفته می شود که غدد عرق بیش فعال ، یکی از نشانه های هایپرهاییدروز است. دکتر گری گلدنبرگ ، استاد پوست و مو در دانشکده پزشکی ایکان در کوه سینا می گوید: این ماده معمولاً یک مؤلفه ژنتیکی دارد ، در دوران کودکی یا بزرگسالی شروع می شود و شب اتفاق نمی افتد.

۴- وضعیت قلب

قدرت گرفتن شما می تواند قلب شما را سالم نشان دهد و حتی خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی را نیز اندازه گیری کند. مطالعات نشان داده است که قدرت گرفتن می تواند روشی مناسب برای ارزیابی سن بیولوژیکی باشد ، همچنین خاطرنشان کرد: ضعیف تر بودن عضلات می تواند زنده ماندن از یک مشکل پزشکی مزمن را برای فرد سخت تر کند.

۵- نشانه پارکینسون

لرزیدن دست هنگام استراحت و انجام هیچگونه فعالیتی نمی تواند نشانه بیماری پارکینسون باشد. این با لرزش مرتب دست که اکثرا افراد به دلیل استرس ، مصرف کافئین یا هنگام استفاده از دست خود برای یک فعالیت تجربه می کنند ، متفاوت است. دکتر گاتلین ایتین ، متخصص مغز و اعصاب در بهداشت و درمان پیدونت در جورجیا توضیح داد: لرزش در بیماری پارکینسون معمولا قرص نورد  نامیده می شود ، زیرا این کار مانند چرخیدن یک قرص کوچک بین انگشت شست و سمت انگشت اشاره است.

۶٫ میزان اکسیژن

کم خونی شرایطی است که منجر به سطح پایین گلبول های قرمز خون سالم می شود که توانایی حمل اکسیژن کافی به بافت های شما را کاهش می دهد. به گفته دکتر جک ژاکوب ، انکولوژیست پزشکی در مرکز پزشکی یادبود اورنج ساحل در کالیفرنیا ، ممکن است تخت ناخن شما نشانه کم خونی باشد.

۷٫ اگزما

آیا علی رغم مقادیر زیادی مرطوب کننده ای که استفاده می کنید ، دستان شما خشن و مستعد خارش و بثورات است؟ ممکن است یک متخصص پوست بتواند تشخیص دهد که آیا شما مبتلا به اگزمای پوستی هستید یا خیر. طبق آکادمی پوست آمریکا ، اگزما دست نیز می تواند باعث تاول ، ترک های دردناک ، خشکی ، پوسته پوستی ، احساس سوزش و خونریزی پوست شود.کد مطلب6158