مقاله در روز سه شنبه 20 اسفند ماه سال 1398 ساعت 20:03:54 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

وقتی برای اولین بار یک برنامه رژیم غذایی و ورزش داشته باشید ، به نظر می رسد که چربی ها ذوب شوند. اما همه ما به آن نقطه می رسیم که چند کیلو چربی آخر شکم نمی توانیم آن را کاهش دهیم.

معلوم شده که بدون اینکه حتی متوجه آن شویم ، می توانیم چند عامل موثر را در حذف آن لایه آخر چربی داشته باشیم.

سعی کنید این عادت های بد را ترک کنید در ادامه این موارد را بیان می کنیم.

1. شما خواب کافی نداشته باشید

به گفته محققان ویک فارست ، رژیم های غذایی که پنج ساعت یا کمتر می خوابند چربی شکمی را ½ برابر بیشتر خواهد بود .

به طور متوسط ​​شش تا هفت ساعت خواب در هر شب - مقدار مطلوب برای کنترل وزن می باشد.

نکته رفع این عادت بد : بنیاد ملی خواب برای اکثر بزرگسالان هفت تا هشت ساعت خواب پیشنهاد می کند.

2. شما در حال نوشیدن رژیم غذایی سودا زا هستید

این یک فرض منطقی است: تغییر از نوشابه حاوی شکر به نوشابه بدون قند برای سلامتی شما مفید است.

در حالیکه از نظر کالری نوشیدنی حاوی قند ممکن است صحیح باشد ، اما این نوشیدنی های سودا زا حاوی خطرات و عوارض جانبی می باشند.

در یک مطالعه تکان دهنده ، محققان مرکز علوم بهداشتی دانشگاه تگزاس برای مدت 10 سال 475 بزرگسال را تحت نظر داشتند و دریافتند که شرکت کنندگان که نوشابه در برنامه غذایی آنهاست در مقایسه با افرادی که نوشابه نمی نوشند ، 70 درصد افزایش دور کمر را مشاهده کرده اند.

مطالعه جداگانه ای دیگر روی موش ها انجام شده که نشان می دهد ممکن است آسپارتام(نوعی قند در نوشابه) باشد که باعث افزایش وزن می شود.

آسپارتام سطح گلوکز خون را تا حدی بالا می برد که کبد قادر به کنترل آن نیست ، بنابراین گلوکز اضافی به چربی تبدیل می شود.

رفع این عادت بد: به جای نوشابه حاوی قند ، چای سیاه بنوشید ، چون باعث افزایش وزن نمی شود.

3. شما بیشتر با گروه های بزرگ می خورید

وقتی با افراد دیگر غذا می خوریم ، به طور متوسط ​​، 44 درصد بیشتر از غذای خود را هنگام صرف غذا میل می کنیم.

تحقیقات منتشر شده در ژورنال Nutrition نشان داد که وعده غذایی خورده شده با یک فرد دیگر 33 درصد بزرگتر از وعده غذایی معمول افراد است.

از آنجا ترسناک تر می شود. که جمع سه نفری یعنی با دو دوست ؟ شما به دنبال یک وعده غذایی 47 درصد بزرگتر از وعده غذایی معمول خود هستید.

ناهارخوری با چهار ، شش یا 8 دوست بیشتر به ترتیب با افزایش 69 ، 70 و 96 درصد غذا همراه بود.

رفع این عادت بد: هنوز هم می توانید با دوستان خود در ارتباط باشید. فقط یک بار فعالیتتان را فقط یکبار تغییر دهید و شامل برنامه های کوتاه مدت یا راه رفتن و گفتگو انجام دهید.

4. شما یک رژیم غذایی محدودکننده را دنبال می کنید

اغلب رژیم های غذایی که افراد می گیرند باعث کاهش کل گروه های مواد غذایی می شوند ، این برنامه های غذایی تعادل و اعتدال را برای استفاده از یک برنامه غذایی سالم و مادام العمر لازم ندارند.

به علاوه ، رژیم های غذایی که از این برنامه ها پیروی می کنند مستعد کمبودهای غذایی بالقوه خطرناک هستند.

یا ممکن است افراد به سادگی از برنامه محدود خود خسته شده و در نهایت این رژیم غذایی را ناتمام بگذارند.

رفع این عادت بد: لازم نیست خیلی سریع خیلی سخت پیش بروید. اگر سرانجام به قله کاهش وزن خود هنوز نرسیده اید و چربی شکمی را کامل از دست نداده اید ، تصمیم بگیرید که داخل رژیم غذایی خود وقت های استراحتی بگذارید.

طبق مطالعه جدیدی که در ژورنال بین المللی چاقی منتشر شده است ، رژیم های غذایی که دو هفته از برنامه غذایی کم کالری خود استراحت می کنند ، وزن بیشتری نسبت به افرادی که به طور مداوم رژیم غذایی می گیرند وزن کم کرده اند.

5. شما ظرف بزرگ غذا را می خورید

یک مطالعه نشان داده که در صورت انتخاب گزینه ، 98.6 درصد از افراد چاق صفحات بزرگتر را انتخاب می کنند.

رفع این عادت بد : با انتخاب ظروف کوچکتر وعده ای ، مقدار غذای خود را در معرض کنترل قرار دهید.

6. استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی حتی وقت خوابیدن

توجه بیش از حد به تلفن همراه و تلویزیون خود فقط باعث می شود که که وقت شما را بیهوده تلف کنند و باعث شود که در حالی که به صفحه خود خیره شدید ،بدون توجه و تمرکز به غذا آن را بخورید.

یک مطالعه توسط مرکز تحقیقات روشنایی در موسسه پلی تکنیک Rensselaer نشان داد که نور ساطع شده از ابزارهای فنی در واقع تولید ملاتونین در مغز را سرکوب می کند.

این هورمون اصلی برای خوابیدن در بدن است ، بنابراین هنگامی که مقدار کافی از آن تولید نشده باشد عوارض خواب را خیلی زودتر از آنچه می پندارید تجربه می کنید.

بعلاوه ، مطالعه ای که در مورد چاقی کودکان انجام شد ، نشان داد دانش آموزانی که دسترسی به یک دستگاه الکترونیکی در اتاق خواب خود را دارند ، 1.47 برابر بیشتر از افراد دارای هیچ وسیله ای در اتاق خواب اضافه وزن دارند. این میزان برای بچه های دارای سه دستگاه به 2.57 برابر افزایش یافته است.

رفع این عادت بد: اتاق خواب خود را به یک منطقه بدون فناوری تبدیل کنید و اگر می خواهید قبل از خوابیدن سرگرم شوید، یک کتاب را در حالی که در رختخواب هستید ، بخوانید.

7. شما مغزها را نخورید

مراقب غذا خوردن خود باشید. خوردن مغزها چون دارای چربی هستند مناسب رژیم لاغری نیست . این رویکرد به عنوان یک مکانیسم موفقیت آمیز در کاهش وزن است.

رفع این عادت : برای کم کردن بیشتر چربی شکم ، با آرامش بیشتری غذا میل کنید. به بافت ، بو و پیچیدگی طعم ها توجه کنید. جویدن را ادامه دهید. سریع غذا را قورت ندهید. و برای چند لحظه در برابر اصرار برای غذای بیشتر مقاومت کنید.

8. شما در حالی که مشغول غذا خوردن هستید توجهی به غذا ندارید و اصطلاحا ذهنتان پریشان است.

ما به دلایل زیادی غذا می خوریم ، اما اصلی ترین فوریت برای خوردن احساس گرسنگی است.اگر در خانه خود غذا می خورید ، غذا می خورید و تلویزیون تماشا می کنید ، توجه به غذا دشوار است.

وقتی ذهن شما به غیر از غذای شما روی چیزی متمرکز است ، متوجه چیزهایی از قبیل \"آیا غذا واقعا خوب بود؟\" و \"آیا من واقعا سیرم؟ نیستید در نتیجه ممکن است بیش از حد نیازتان غذا بخورید .بنابراین با تمرکز غذا بخورید! این خوردن پریشان همچنین منجر به مصرف کالری بیشتری می شود که مستقیم به چربی شکم تبدیل می شود.

رفع این عادت بد:هنگام غذا خوردن فقط حواستان به غذا باشد.

9. شما حساس نیستید

بوی گرم دارچین ، بوی پوست روی سینه مرغ کبابی ، خرد شدن یک سیب و ... کارشناسان می گویند توجه به جزئیات حسی غذا یک راه ساده برای شروع توجه به اینکه چه بخوریم و چه نخوریم است . در حقیقت ، یک مطالعه در مجله Flavor نشان داد که شرکت کنندگان که وقت می گذاشتند از عطر وعده غذایی لذت می بردند و غذا را مزه مزه میل می کنند .

یک مطالعه نشان داده که افرادی که یک بشقاب یک رنگ غذا را در یک صفحه سفید سرو می کنند - 22 درصد بیشتر از افرادی که وعده غذایی بصری جذاب تری داشتند که رنگ و کنتراست بیشتری به همراه داشتند ، خوردند. همچنین محققان فلوریدای آمریکا دریافته اند که مردم تمایل به خوردن غذاهای نرم دارند ، که نسبت به غذاهای سخت و ترد ، چربی بیشتری دارند.

فقط به این نکته توجه داشته باشید که مواردی مانند طعم غذا، سوزش معده بعد از خوردن غذا و تهیه غذا می تواند تا چه اندازه در خوردن ما تأثیر بگذارد می تواند به افزایش رضایت از یک وعده غذایی کمک کند و همچنین از پرخوری جلوگیری کند.

10. شما خیلی سریع غذا می خورید

اگر بدن شما یک نقص عمده داشته باشداین است که 20 دقیقه طول می کشد تا معده شما به مغز بگویید که به اندازه کافی غذا در معده وجود دارد. یک مطالعه در ژورنال انجمن رژیم های غذایی آمریکا نشان داد که افراد آهسته در هر وعده 66 کالری کالری کمتری مصرف می کنند . شما می پرسید 66 کالری چیست؟ اگر می توانید در هر وعده غذایی این کار را انجام دهید ، بیش از 20 پوند در سال از دست خواهید داد!

11. شما بدون آب آشامیدنی می خورید

مصرف کافی آب برای کلیه عملکردهای بدن ضروری است ، و هرچه بیشتر بنوشید ، احتمال دفع چربی شکم را بیشتر می کند. در یک مطالعه در ویرجینیای آمریکا ، شرکت کنندگان در برنامه های غذایی که به آنها دستور داده شده است قبل از هر وعده غذایی دو لیوان آب بنوشند 30 درصد وزن بیشتری نسبت به همسالان تشنه خود از دست دادند. همچنین محققان آلمانی مشاهده کرده اند که شش فنجان آب سرد در روز می تواند باعث افزایش متابولیک شود که باعث سوزاندن 50 کالری روزانه می شود. این عمل برای کاهش پنج پوند در سال کافی است!

شما نتایج این مطالعه را مشاهده کرداید! بنابراین اگر چاق هستید قبل از هر وعده غذایی حداقل یک لیوان آب بنوشید تا میزان دریافت کالری شما کاهش یابد.

12. وقتی احساساتی می شوید شروع به پرخوری می کنید

یک ژورنال که مطالعه انجمن رژیم غذایی آمریکا را چاپ کرده نشان می دهد که افراد عاطفی - كسانی كه در پاسخ به استرس هیجانی شروع به غذا خوردن می کنند. اگر احساس هستید و در پاسخ به استرس ، شروع به خوردن غذا می کنید ، سعی کنید یک آدامس را جوید ، یک لیوان آب بخورید . یک پاسخ خودکار هنگام استرس ایجاد کنید که شامل غذا نشود ، و از اضافه کردن کالری خود جلوگیری کنید.

13. شما همیشه از آسانسور استفاده می کنید

دفتر شما در طبقه پنجم است. شما همیشه از آسانسور استفاده می کنید. اشتباه بزرگ! استفاده از پله ها دو برابر کالری می سوزاند. هنوز قانع نشده اید که باید روش های خود را برای کاهش وزن تغییر دهید؟ به گفته مرکز علوم پزشکی دانشگاه نیومکزیکو ، یک شخص 150 پوندی فقط با بالا رفتن از پله ها به اندازه دو طبقه آن هم هر روز ، می تواند حدود 6 پوند در سال از وزن خود بکاهد.

14. شما خیلی زیاد می خوابید

متأسفانه ، داشتن خواب زیاد بسیار ممکن است.افرادی که بیش از هشت ساعت در شب می خوابند بسته به چربی شکم بیشتر ، امکان مبتلا شدن به بیماری های قلبی ، دیابت و سکته مغزی همراه هستند.

رفع این عادت بد: به طور متوسط ​​شش تا هفت ساعت خواب در هر شب برای کنترل مقدار بهینه وزن کافی است .

15. غذای شما در خانه جلوی چشمتان باشد

خانه های ما پر از تله های خوردن پنهان است و صرفاً مشاهده خوراکی به اندازه یک کاسه می تواند بر میزان مصرف شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، یک مطالعه انجام شده در نیویورک نشان داده که قرار دادن ظروف مات بر خلاف شیشه ها و تهیه میان وعده های سالم تر فضای قفسه برجسته تر باعث شده است که از مصرف آب نبات جلوگیری کند.

بنابراین وزن شما چه معنی دارد؟ درس در اینجا روشن است: مواد غذایی ناخواسته را از روی میزهای خود پاک کنید تا وزن کم کنید و انتخاب های بهتری داشته باشید.

رفع این عادت بد: تغییر در محیط زندگی شما ساده تر از تغییر ذهنیت شماست. از راهکارهای ساده ای مانند از بین بردن مواد غذایی ناخواسته خود استفاده کنید تا چربی شکم را کاهش دهید.

16. شما پس از سفارش قهوه به آن افزودنی هایی اضافه میکنید

اگر قهوه شما مانند بستنی خوشمزه است ، عادت اشتباهی دارید . اضافه کردن قند در نهایت باعث می شود که قند خون شماافزایش یافته و رژیم غذایی سالم را از بین ببرد و این باعث می شود شما به دنبال غذای ناسالم باشید و در نهایت می تواند منجر به افزایش وزن شود. و اگر به دنبال کاهش کالری هستید باید ازاین عادت بد غذایی خود نگران باشید.

براساس یک مطالعه که در سال 2017 انجام و در مجله Public Health منتشر شده است ، محققان دریافتند که تقریبا 70 درصد از مصرف کنندگان ، قهوه را با افزودنیهای کالری (از جمله قند و خامه) می نوشند. از بین این افراد ، نزدیک به 16 درصد از کالری دریافتی روزانه خود را از ریختن قند در قهوه بدست می آورند. این 16 درصد سپس نوشیدنی های غیر قهوه دیگری در روز می خورند که تقریبا 70 کالری اضافی دریافت می کنند.

رفع این عادت بد: سعی کنید از مواد افزودنی طعم دهنده دیگر استفاده کنید تا مواد شیرینی مانند دارچین یا پودر کاکائو ، که هر دو مورد اغلب در کافی شاپ موجود است. و اگر می خواهید آن را شیرین بنوشید ، به سراغ مواد کمتر فرآوری شده بروید. طبق مطالعه‌ای در ژورنال اشتها ، استویا ، که هم اکنون در استارباکس ها موجود است در به حداقل رساندن قند خون و انسولین کمک کرده است.

17. شمادر پایان عصر شام می خورید

خوردن شام در پایان عصر یک راه عالی برای افزایش چاقی است. تحقیقات منتشر شده در انجمن چاقی نشان می دهد که خوردن شام در اوایل عصر می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا شما وقت بیشتری برای سوزاندن کالری دارید.
رفع این عادت بد: به یک وقت شام ثابت بچسبید و برای اوایل عصر برای وقت شام خوردن برنامه ریزی کنید. اگر اتفاقی برای شام دیر وقت میل کردید ، پس از آن پیاده روی کنید تا سوخت و ساز بدن شما ادامه یابد.

18. شما همیشه حوصله رسیدن به خود را دارید

طبق مطالعه ای که توسط Frontiers in Psychology منتشر شده است ، افراد وقتی حوصله رسیدن به خود را دارند ، تمایل به خوردن غذای بیشتری دارند. رفع این عادت بد: قبل از انتخاب میان وعده بعد از ظهر ، از خود بپرسید که آیا واقعاً گرسنه هستید یا فقط غذا می خورید زیرا کاری دیگر ندارید. سعی کنید یک کتاب بخوانید ، مدیتیشن کنید ، یا در یک ژورنال بنویسید تا ذهن (و معده شما) مشغول شود.

21. شما همیشه با غذا جشن می گیرید

پاداش دادن خود یا دوستتان با غذا شیب بسیار لغزنده ای است که دوستان دیگر را هم ترغیب به جبران می کند

رفع این عادت بد: من پیشنهاد می کنم از چیزهایی مانند سرگرمی های ورزشی مانند شنا ، فوتبال یا مسافرت های تفریحی و.. به عنوان پاداش تمام کارهای سخت استفاده کنید با اینکه باز هم بعد از ورزش یا گردشگری و ... غذا میل می کنید ولی چون کالری می سوزانید مفید است. استفاده از مواد غذایی ناخواسته فقط به افزایش وزن کمک می کند و منجر به رژیم های ناسالم می شود.

22. شما در تلویزیون آشپزی غذا را تماشا می کنید

جدول سرآشپز این نمایش ها تقویت کننده اشتهای ما بیش از گرسنگی هستند ، آنها ما را چاق می کنند! مری هارتلی متخصص تغذیه از Rhode Island می گوید: دستور العمل های تلویزیونی معمولاً حاوی کالری ، پروتئین و چربی بیشتری است.\" طبق مطالعه ای ، تماشای نمایش های آشپزی و سپس پخت و پز از ابتدا با شاخص توده بدنی بالاتر (BMI) همراه است.

با این حال ، بینندگان آشپزی که تماشا می کنند اما آشپزی نمی کنند ، BMI بالاتری ندارند.

23. وقتی را که به تلویزیون دیدن صرف می کنید

یک مطالعه انجام شده در دانشگاه ورمونت نشان داد که شرکت کنندگان دارای اضافه وزن که نیمی از زمان معمولی خود رادر تلویزیون دیدن کاهش می دهند به طور متوسط ​​روزانه 119 کالری از غذایی که به همان میزان وقت معمولی تلویزیون دیدن بدن به دلیل فعالیت استفاده کربی و ذخیره تبدیل به چربی نشده. ...  تماشای فقط یک نمایش کمتر (اگر فقط دو نفر را تماشا کنید) یک ضرر اتوماتیک سالانه 12 پوند است! این را بخور ، نه این! ثابت: در حالی که تماشا می کنید ، بیشتر وقت تلویزیون خود را با چند وظیفه استفاده کنید - مقداری لباسشویی ، یا تخته و دیوار در هنگام استراحت تجاری بنشینید. بار آسانی از کارها می تواند باعث افزایش سوختگی کالری شما شود. ...  و اگر دستان شما مشغول شستن ظروف هستند یا بچه هایتان را ناهار می خورند ، آنها در کیف پاپ کورن نخواهند بود! تنقلات بی ذهن در این ایام مقدس یک دام شکمی است. برای 31 الهام از این 31 تمرین بدون ورزش استفاده کنید.

24. همیشه مانند وعده ناهار غذا می خورید

منوی رستوران ها اغلب با سس های رژیم غذایی و سدیم باعث چربی شکم می شوند. و هنگامی که بیرون غذا می خورید ، اغلب به بیشتر از آنچه لازم دارید \"بله\" می گویند. مطالعه ای که در ژورنال آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی آمریکا منتشر شد ، نشان داد که غذاهای رستوران ها به همان اندازه کالری دارند که فست فود ها کالری دارند. محققان دریافتند که 92 درصد از وعده های غذایی که از رستوران های زنجیره ای بزرگ و محلی در سه شهر جمع آوری شده است ، به طور متوسط ​​یک هزار و 205 کالری را شامل می شود - تقریبا 60 درصد از مفدار کالری مورد نیاز بدن که در توصیه های روزانه FDA که 2،000 کالری است مردم میل می کنند.
ترک این عادت بد: برای دوری از کالری های ناخواسته ، نوشیدنی هایی مثل قهوه میل کنید یا غذاهای کم کالری مصرف کنید.

26. غذا های نمک دار و چربی زیاد را ترجیح می دهید

اگر مشتری پایه خلال های سیب زمینی بسته بندی شده هستید ، احتمالاً بخشی از دلیل بزرگ شدن شکم شماست. جون معمولا همراه سیب زمینی نمک زیادی هم برای طعم آن استفاده شده.
یک مطالعه منتشر شده در ژورنال تغذیه نشان داده که نمک در واقع فرآیندهای بیولوژیکی را که هنگام پر شدن معده به شما می گویند سیر شده اید اشتباه محاسبه می کنند.
بدن ما مكانيسم هاي بيولوژيكي دارد که به ما می گويد چه وقت غذا را قطع كنيم ، و چربي غذاها ،مكانيسم افراد حساس به چربی را فعال مي كند.
با این حال ، وقتی نمک به غذا اضافه می شود ، این مکانیسم ها مخلوط می شوند و مردم در نهایت به خوردن غذای بیشتری می پردازند.
این می تواند باعث شود شما غذاهای چرب بیشتری بخورید و با گذشت زمان ، بدن شما نسبت به چربی ناسازگار حساسیت کمتری پیدا می کند و باعث می شود که بیشتر بخورید تا همان احساس سیر بودن را دریافت کنید.
رفع این عادت بد و ثابت غذایی: آشپزی در خانه؟ به جای نمک از گیاهان تازه استفاده کنید. هنگام غذا خوردن در بیرون از، قبل از بیرون آمدن اطلاعات مربوط به مواد غذایی را در خانه اسکن کنید و یک ظرف کم کالری حدود 1000 میلی گرم سدیم یا کمتر انتخاب کنید.
 و مطمئن شوید که از بدترین سفارشات در رستوران های محبوب خودداری می کنید.

27. شما در شغل کاری خود غذای سفارشی می خورید

شما تنها کسی نیستید که این کار را می کند.  مسئله این است که شما به طور منحصر به فردی غذا می خورید ، طبق بررسی سال 2013 در ژورنال آمریکایی تغذیه بالینی این امر می تواند باعث شود تا 50 درصد کالری بیشتر از آنچه پیش بینی کرده اید مصرف کنید .

28. شما همیشه فکر می کنید گرسنه هستید

معده شما سر و صدایی می کند. گرسنه هستید ، درسته؟
 شاید نه. یک مطالعه در مجله Physiology & Behahî نشان داده که 60 درصد از زمان افراد گرسنگی را به دلیل تشنگی اشتباه می گیرند.
نوشیدن آب یک ترفند ساده برای پیگیری کاهش وزن است. این امر به سادگی ممکن است به دلیل پر شدن معده از آب باشد.
 کلی چوی ، نویسنده 7 روز تمیز کردن شکم با چای ، توصیه می کند: اگر همه چیز دیگر نتوانست اشتهایتان را کور کند ، یک لیوان چای بخورید ، که تقریبا هیچ کالری ندارد.چای می تواند به شما در آبرسانی و آرام کردن هوس پر خوری کمک کند.
رفع این عادت بد غذایی: حتی اگر مطمئن باشید این که گرسنه نیستید ، وعده های غذایی با مقداری کالری خوب و آب چون بدون کالری می تواند مقداری کالری غذا را اصلاح کند.

29. کاهش وعده های غذایی

در یک نظرسنجی ملی در سال 2011 از شورای کنترل کالری آمریکا ، 17 درصد آمریکایی ها پذیرفته اند که وعده های غذایی خود را برای لاغری کاهش می دهند.
مشکل این است که کاهش وعده های غذایی در واقع شانس چاقی شما را افزایش می دهد ، به خصوص هنگام صبحانه.
یک مطالعه از ژورنال اپیدمیولوژی ژورنال نشان داد افرادی که غذای صبح را قطع می کنند 4.5 برابر بیشتر از افراد چاق هستند.
 چرا؟ کاهش وعده های غذایی متابولیسم شما را کند می کند و گرسنگی شما را تقویت می کند. این امر بدن شما را در حالت ذخیره چربی شکم اصلی قرار می دهد و احتمال پرخوری در وعده غذایی بعدی را افزایش می دهد.
رفع این عادت بد: نگویید وقت صرف صبحانه ندارید. اگر این جوهای بیخود را رها کنید ، همه چیز ممکن است!

30. شما منوی سالم ترین غذا با مختلفات اضافه را سفارش می دهید

وقتی تحت تأثیر این تصور هستید که گزینه بهتری را انتخاب کرده اید ، تمایل دارید که از محدودیت ها خودداری کنید.
در واقع ، مصرف کنندگان تمایل دارند نوشیدنی ها ، غذاهای جانبی و دسرهایی را که حاوی حداکثر 131 درصد کالری بیشتر هستند در هنگام سفارش یک غذای اصلی \"سالم\" ، انتخاب کنند.
کارشناسان بر این باورند که مردم در نهایت جذب بقیه مخلفات می شوند زیرا این واقعیت را در نظر می گیرند که توجه به سفارش یک کالای سالم را فضیلت قلمداد می کنند ، بنابراین این امر باعث می شود آنها گزینه های غذایی ضعیفی را از این نظر انتخاب کنند. رفع این عادت بد: برای مرتب کردن برنامه های غذایی خود ، از گزینه های منوی رستوران پیشاپیش نگاهی بیندازید.

31. شما غذایی با ترکیب اضافه را سفارش می دهید

سرآشپزهای رستوران تمایل دارند که غذاهای خود را در سطل های روغن ، خامه ، کره و شکر خیس کنند - همه اینها از نظر کالری متراکم هستند و فواید غذایی زیادی ندارند.
رفع این عادت بد : اگر شما قبل از صرف غذا و سفارش ، این درخواست را از قبل بررسی نکردید ، زمان شروع بررسی آن است.  ظرف مرغ و کلم بروکلی خود را بخارپز بخواهید و سس را کنار بگذارید. وقتی سفارش می دهید ، به جای اینکه سیب زمینی آغشته به روغن بخورید ، یک املت میوه ای یا املت سبزیجات بخواهید.

32. شما روزانه سه وعده غذایی میل می کنید

با وجود متخصصان رژیم غذایی و تحقیقات جدید که به طور مداوم به شما می گویند ، بسیاری از افراد هنوز هم روزانه بخش عمده ای از کالری های خود را در دو یا سه وعده غذایی بزرگ میل می کنند.
مطمئناً شما می توانید در یک برنامه سه وعده غذایی کم کالری ، وزن خود را کم کنید ، اما نمی توانید بدن خود را با چربی تر بسوزانید و این مهم برای کاهش وزن طولانی مدت است.
رفع این عادت بد: یک وعده غذایی مغذی یا میان وعده تقریباً هر سه ساعت سطح قند خون را ثابت نگه می دارد ، بدن شما به صورت یکنواخت از مواد مغذی لازم تغذیه می کند و به کنترل تمایلات ناشی از گرسنگی برای میان وعده هایی مانند شیرینی و چربی کمک می کند.
همچنین منجر به ذخیره بهتر گلیکوژن ها در بافت های کبد و ماهیچه ها می شود ، و اطمینان حاصل می کند که بدن شما در طول تمرینات قادر به عضله سازی است.
بنابراین وعده های غذایی خود را کوچک درست کرده و آنها را در وقت مناسب میل کنید. اگر در محل کار برای خوردن میان وعده مشکلی ندارید برنامه غذایی را تنظیم کنید.

33. رژیم غذایی شما به روز بستگی دارد

اجازه اینکه ناخواسته توسط دوست ، مهمان یا اینکه امروز این غذا را بخورم و فردا دوباره رژیم غذایی را دنبال می کنم این عادتهای غذایی شما می تواند رژیم لاغری شما را به شکست بکشاند.
ما نمی گوییم تماما رژیم لاغری بگیرید اما می توانید مثلا دو هفته رژیم بگیرید بعد یک مدت کوتاه استراحت غذایی مثلا دو روز و بعد دوباره رژیم بگیرید.
در حقیقت گاهي احساس اینکه رژیم بگیرید و سپس دوره استراحت بگذارید با کاهش احساسات محرومیت و دوره کوتاه پرخوری ، به تلاشهای کاهش وزن کمک می کنید.

34. شما غذای کم چربی می خورید

وقت آن است که چربی بگیرید نه دور کمر ، بلکه روی سبد غذایی. خرید غذاهایی که به صورت کم چربی یا بدون چربی به بازار عرضه می شوند را متوقف کنید.
به طور معمول ، غذاهای کم چرب یا بی چربی فقط چند کالری را برای شما صرفه جویی می کنند ، و با انجام این کار ، چربی های بی ضرر را با کربوهیدرات هایی که سریع هضم می شوند ، جایگزین می کنند در نتیجه باعث می شود بلافاصله بعد از آن وعده غذایی سریعا مبتلا به گرسنگی دوباره شوید.
محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام دریافتند که وعده های غذایی که کربوهیدرات ها را تا 43 درصد محدود می کنند ، بیشتر در منوهای غذایی بیشتر هستند و نسبت به وعده های غذایی با 55 درصد کربوهیدرات تأثیر ملایمتری نسبت به قند خون دارند.
این بدان معناست که شما چربی شکمی کمتری ذخیره می کنید و بعداً به احتمال زیاد سریع گرسنه نمی شوید.

35. شما مشاوره تغذیه ای را نادیده می گیرید

شما در حال ایجاد عاداتی هستید که می تواند به شما در کاهش چربی شکم کمک کند.
هنگامی که محققان نیوزلند برای 491 نفر رژیم غذایی و مشاوره ورزشی ارسال کردند ، دریافتند که گیرندگان این رژیم غذایی شروع به خوردن غذا به صورت هوشمندتر و فعالیت بدنی بیشتری در کارهای روزمره خود کردند.

36. شما آجیل میل نمی کنید

محققان مرکز تغذیه انسانی UCLA ، شرکت کنندگان در این مطالعه را به دو گروه تقسیم کردند که هر یک از آنها به مدت 12 هفته رژیم غذایی کم کالری دریافت می کردند.
 تنها تفاوت بین گروه ها چیزی بود که به عنوان یک میان وعده بعد از ظهر به آنها داده شد.
یک گروه 220 کالری تخمه می خوردند ، در حالی که گروه دیگر بر روی 240 کالری پسته می خوردند.
فقط چهار هفته از زمان مطالعه ، گروه ای که پسته می خوردند BMI (شاخص توده بدنی برای محاسبه وزن ایده عال)خود را تا حدودی كاهش داده است ، در حالی كه گروه اولی به همین صورت باقی مانده و سطح كلسترول و تری گلیسیرید آنها نیز بهبود یافته بود.
رفع: از پسته — و بادام لذت ببرید اما برای 100 غذای ناسالم موجود در سیاره اینجا کلیک کنید تا بدانید که از چه چیزی باید اجتناب کنید.

37. شما خیلی زیاد می نشینید

در حالت ایده آل ، برای هر 24 ساعت حدود 8 ساعت می خوابیم.
بیشتر افراد هفت تا 10 ساعت اضافی را در نشستن در میز خود می گذرانند.
این بدان معناست که اکثر ما اکثریت قریب به اتفاق وقت خود را به صورت بی تحرک می گذرانیم. بدن ما برای این میزان عدم فعالیت طراحی نشده است. بیشتر تاریخ تکامل بشر شامل فعالیت ، جستجوی غذا و سوخت است.
 لیزا جوبی ، متخصص تغذیه می گوید که یکی از راه های سوزاندن کالری بیشتر روزانه ایستادن بیشتر و نشستن کمتر است.
او به یک مطالعه بریتانیایی اشاره کرد که نشان می دهد یک ساعت ایستادن در محل کار 50 کالری بیشتر از یک ساعت نشستن کالری می سوزاند.
اگر هر روز فقط سه ساعت می ایستید ، در یک سال بیش از 30،000 کالری اضافی هزینه خواهید کرد - این حدود 8 پوند چربی است.
رفع این عادت بد: یک تایمر موبایل تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند که هر ساعت از صندلی بلند شوید و به اطراف بروید ، حتی برای چند دقیقه تا عادت کنید به این رفتار.

38 . شام کاری

قبل از رفتن یک سیب یا سوپ میل کنید تا اشتهای شما را در رفتن به رستوران یا شام کاری کور کند.
تا کمتر غذا میل کنید.

39. شما هرگز روی ترازو خود را وزن نکردید؟

محققان دانشکده پرستاری دانشکده پرستاری دانشگاه پیتسبورگ دریافتند افرادی که هرگز وزن خود را وزن نکرده و یا فقط یک بار در هفته قدم برمی داشتند ، در سال بعد وزن کم نکردند. ... با این حال ، رژیم های غذایی که هر روز در هفته وزنه برداری می کردند ، به طور متوسط ​​1.7 درصد از وزن بدن خود را در 12 ماه از دست دادند. ... این را بخور ، نه این! رفع: برای به دست آوردن دقیق ترین اندازه گیری ، هفته ای یکبار در صبح قبل از صبحانه خود را وزن کنید.

40. شما در حال تهیه چای برای کاهش وزن هستید

چای برای کاهش وزن اضافی شما کمک می کند.
به عنوان مثال ، چای به معنای واقعی کلمه می تواند اندازه سلولهای چربی شما را کوچک کند! محققان چینی برای کشف قدرتهای چربی موشها را به پنج گروه تقسیم کردند و در طی یک دوره دو ماهه آنها رژیمهای غذایی مختلفی را تغذیه کردند.
 علاوه بر گروه کنترل ، گروهی با رژیم غذایی پرچرب و بدون مکمل چای و سه گروه رژیم غذایی پرچرب با دوزهای مختلف عصاره چای تغذیه شدند.
محققان دریافتند که چای غلظت تری گلیسیرید (چربی بالقوه خطرناک موجود در خون) و چربی شکم را در گروه های رژیم غذایی پرچرب به طور قابل توجهی کاهش می دهد.

41. شما غذای رایگان رستوران را می خورید

نان های شیرینی ، بیسکویت ، چیپس و سالسا ممکن است در بعضی از رستوران ها تعارف شود ، اما این بدان معنا نیست که شما مبلغی را برای آنها پرداخت نمی کنید.
هربار که یکی از نان های رایگان Olive Garden یا بیسکویت خلیج خرچنگ قرمز را بخورید ، کالری بیشتری به غذای خود اضافه می کنید.
در طول شام معمولاسه عدد می خورید و این کالری را افزایش می دهید.
از همه بدتر ، هیچ یک از این کالری ها با هیچ ارزش غذایی جبران نشده ای جفت نمی شوند. آنها را غذاهای ناخواسته استروئیدها در نظر بگیرید.

42. شما به طور مکرر به یک ساعت مبارک می روید

شما ممکن است با همکاران خود دوستی نزدیکی برقرار کنید ، اما در مورد آنچه که این نوشیدنی های الکلی بعد از کار مشغول خوردن آنها میشوید ، واقعاً خوشحال نباشید.
در حقیقت ، در گزارشی که ژورنال آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی چاپ کرده ، محققان ادعا کردند که نوشیدن الکل می تواند باعث شود افراد روزانه 384 کالری اضافی مصرف کنند.
رفع این عادت بد: توصیه می کنم رضایت بخش ترین گزینه را انتخاب کنید.
 آن نوشیدنی را انتخاب کنید که با کمترین مقدار کالری (نوشیدنی های بدو الکل)بهترین رضایت را برای شما به ارمغان می آورد.

44. اجازه دهید دیگران برای شما مقدار غذا را تعیین کنند

چه در یک میز شام خانوادگی و چه در یک رستوران ، هنگامی که شما کنترل نمی کنید چه مقدار مواد غذایی را روی بشقاب خود بیاندازید ، علم نشان می دهد که شما بیشتر کالری دریافت می کنید - که خطر بیشتری برای برای چاقی شما وجود دارد.
 در حقیقت ، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه نشان داد که وقتی دانشجویان کالج بخش بیشتری از آنچه خودشان کشیده بودند به آنها داده می شد ، مقادیر قابل توجهی بیشتر از مواد غذایی مصرف می کردند.
رفع این عادت بد: 92 درصد از وعده های غذایی رستوران ها کالری بیشتری نسبت به آنچه که باید در طی یک روز می خورید دارد .
پس چرا تا حد ممکن در خانه غذا نخوریم تا اندازه آن بزرگ و زیاد سرو شود و در آخر چربی شکم خود را نیز کم کنیم؟

45. شما در حال قوطی خوردن هستید

بیسفنول A(یک ماده شیمیایی در مواد غذایی یا نوشیدنی) ، که معمولاً به آن BPA گفته می شود ، می تواند بر زنان و مردان در باروری تأثیر منفی بگذارد و همچنین با چاقی مرتبط می باشد.
باور نمی کنید؟ این علم دروغ نمی گوید: یک مطالعه در سال 2011 نشان می دهد که بزرگسالانی که با بالاترین غلظت BPA در ادرار خود برخوردارند از کمر به طور قابل توجهی بزرگتر و احتمال چاقی نسبت به افرادی کمترین غلظت BPA را دارند مواجه هستند.
مطالعه دیگری که محققان دانشگاه هاروارد در همان سال منتشر کردند ، منبع اصلی این ماده شیمیایی را کنسرو مواد غذایی می دانند مخصوصا کنسرو سوپ.
محققان دریافتند افرادی که هر 5 روز یک بار یک وعده غذای کنسرو شده مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که روزانه سوپ تازه مصرف می کنند ، دارای افزایش 1000 درصدی غلظت BPA ادراری هستند.

46. چه چیزهایی باعث افزایش کورتیزول می شود

شما می توانید از شیرینی های اداری ، که بسیار چشمگیر است- بخصوص در روزهای فوق العاده استرس-پرهیز کنید .
اگر این مورد را رعایت نکنید ، می تواند منجر به افزایش سطح کورتیزول مزمن شود ، باعث مشکلات خواب و ایمنی ، ناهنجاری های قند خون و افزایش وزن شود.
کاهش استرس زیاد فردی است ، بنابراین آنچه باعث آرامش BFF شما می شود ممکن است برای شما مؤثر نباشد.
چند تاکتیک مختلف را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

47. شما همیشه در اینستاگرام پیمایش می کنید

این یک واقعیت علمی است که آشپزی از طریق غذاهای خوشمزه و کاملاً مرتب در پست های اینستاگرام می تواند به افزایش وزن منجر شود.
تحقیقات منتشر شده در مجله Brain and Cognition نشان داده كه قرار گرفتن در معرض منظم غذاهای مجازی ممكن است راه گرسنگی فیزیولوژیك ما را بیش از حد تشدید كند.

48. شما با بهترین دوست شما ازدواج کرده اید

یک مطالعه در ژورنال بهداشت عمومی آمریکا ، تأثیر همسران ، دوستان و خواهران و برادران خود را که در طی 10 سال بر روی الگوهای رژیم غذایی ایفا کرده اند ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.
زوجین بیشترین تأثیر را در عادتهای غذایی یکدیگر دارند .

49. شما به اندازه کافی خارج نمی شوید

تجزیه و تحلیل جدید ارتباط تعجب آوری بین ویتامین D و آفتاب و چربی شکم را نشان داد.
محققان مرکز پزشکی دانشگاه لیدن در هلند با تجزیه و تحلیل داده های حاصل از بررسی اپیدمیولوژی چاقی هلند ، دریافتند که چاقی با کمبود ویتامین D مرتبط است.
آنها همچنین دریافتند که چگونه این ماده مغذی در تجمع چربی در مردان و زنان 45 تا 65 ساله نقش دارد.
این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که زنان و مردان دارای سطح بالاتری از چربی شکمی ، که دارای چربی شکم هستند ، نیز به دلیل کمبود ویتامین D است.
بسیاری از افراد نمی دانند مبتلا به کمبود ویتامین d هستند و این ممکن است خطر ابتلا به پوکی استخوان ، بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان را افزایش دهد.

50. شما شمارش سدیم را نادیده می گیرید

خیلی اوقات ، کسانی که از نظر سلامتی رنجی نمی برند از آن بخش از برچسب تغذیه غافل می شوند.

آمریکایی ها به طور متوسط ​​حدود 50٪ بیشتر از مقدار توصیه شده روزانه نمک مصرف می کنند.

رعایت توصیه روزانه USDA به 2300 میلی گرم در روز یا کمتر می تواند به شما کمک کند به شرط رعایت سایر شرایط سلامتی .

کد مطلب6167