مقاله یوم الله ۲۲ بهمن در روز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۸:۲۶ توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

 

 

کانال آپارات شامل ویدئوهای بیشتر:

اخبار سوریه وجهان

 

گرامی‌داشت یوم الله ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

امروز، دیگر بازگشت به اسلام یک شعار نیست و تأثیر پیام انقلاب اسلامی و انعکاس ندای امام خمینی‌(ره) در روح و جان مظلومان و محرومان عالم، بیش از پیش آشکار شده است. امروز، همگان از دوست و دشمن به فراگیر شدن شعارهای استراتژیک انقلاب اسلامی ملت ایران اذعان دارند و اقرار می‌کنند که انقلاب اسلامی با آن پیام‌های اصیل و فطری انسانی، در بیان و کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی پژواک یافته است و تدبیر خردمندانه و مدیریت هوشمندانۀ ایشان، الگویی از کارآمدی و توانمندی نظام مردم‌سالار دینی را ـ که متلائم با زندگی امروزین بشر، موافق با گرایش‌های فطری انسانی، منطبق با قواعد عقلانی و منبعث از ارزش‌ها و قوانین وحیانی است ـ به نمایش گذاشته است.

ملت بزرگ ایران و تمام امت اسلامی، به‌ویژه فرهیختگان، نخبگان، عالمان و اندیشمندان جهان اسلام،‌ امروز بر این باورند که حیات طیبه در احیاگری اندیشه و ایمان اسلامی است و آن همان چیزی است که مراتب و رشحاتی از آن در زندگی مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی هویدا و نمودار است.

شکر این نعمت را نمی‌توان به آسانی به‌جا آورد؛ اگر تمام وجود ما زبان باشد و گویا، هرگز یک از هزاران آن را نمی‌تواند ادا کند. مگر می‌توان سپاس‌گوی نعمت استقلال و آزادی بود؟! مگر می‌توان سپاسگزار موهبت جمهوری اسلامی بود؟! مگر می‌توان شکر این نعمت را به‌جا آورد که مردم، تدبیر و تقدیر امور خود می‌کنند؟ مگر می‌توان نادیده گرفت و زبان فرو بست از شکرگویی خداوند به اینکه در میان امواج فتنه‌ها و در گرداب و هجوم تحریف‌ها و انحراف‌ها، ملت ما با چراغ فروزان هدایت ولایی و با تمسک به قرآن سینه ظلمات را می‌شکافند و به پیش می‌روند.

چنین است که همیشه این ایام و اعوام، ملت ایران در یوم‌الله بیست‌و‌دوم بهمن‌ماه زبان شکر می‌گشایند. صلای این شکرگزاری، به‌مصداق «لئن شکرتم لازیدنکم»، موجب افزونی برکات و رحمات الهی می‌شود و طنین و شوکت آن هوش از بدخواهان می‌رباید و چشم دوست و دشمن را خیره می‌کند.

آری مردم ایران به رهبری پیر و مرشد خود، خمینی بزرگ(ره)، انقلابی را خلق کرده‌اند که هر روز پیام و ندای آن در کلام جانشین شایستۀ آن بزرگ، رساتر و گویاتر به گوش جهانیان می‌رسد. در راهپیمایی امسال بیست‌و‌دوم بهمن‌ماه، بار دیگر دست در دست هم و پشت به پشت یکدیگر عظمت و شکوه این انقلاب را مجدّد به رخ جهانیان خواهیم کشید.

اما نکته‌ای را نیز ناگزیر باید یادآور کسانی شد که به‌اتکاء اعتماد و رأی این مردم کارگزار این نظام شده‌اند. باید به آنان گفت مردم شما را برای خدمتگزاری و حفاظت و صیانت از آرمان‌های خود برگزیده‌اند و از شما پی‌گیری و تحقق آرزوهای خود را می‌خواهند؛ هرگونه سستی، رخوت و یا خدای‌ناکرده نزاع و اختلاف، گناهی نابخشودنی و در حکم جفا و خیانت به امانت مردم است.

«و اطیعوا‌الله و رسوله و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم، واصبروا ان‌الله مع‌‌الصابرین».

یوم‌الله ۲۲ بهمن از دید رهبری

بیانات در دیدار مردم آذربایجان‌ شرقی

هر سال بیست و دوی بهمن، ملت ایران ضربه‌ای بر دشمنان وارد میکند؛ مثل بهمنی بر سر دشمنان و مخالفان فرود می‌آید.۱۳۹۱/۱۱/۲۸

بیانات در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان‌ نیروی هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران‌

سعی دشمن این بوده است که ملت را از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب جدا کنند. هر سال در ۲۲ بهمن، ملت ایران با حضور خودشان در این عرصه‌ی نمایش عمومی ملی و انقلابی، دشمن را ناکام کردند.۱۳۹۱/۱۱/۱۹

بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

میلیونها مردم هر سال ۲۲ بهمن در سرتاسر کشور به خیابانها می‌آیند؛ آنها عید انقلاب و سالروز انقلاب و یادبود انقلاب را اعلام می کنند، معنایش این است که انقلاب، قائم به ایمانهای آحاد مردم است.۱۳۸۸/۱۰/۲۹

دیدار مردم مازندران در سالگرد حماسه شش بهمن

آنچه که برای ما لازم است، این است که آحاد مردم، مسئولین، غیر مسئولین، بخصوص جوانها، بخصوص کسانی که سخن و حرفشان تأثیر دارد، احساس مسئولیت حضور در صحنه را از دست ندهند. هیچ کس نگوید من تکلیفی ندارم، من مسئولیتی ندارم؛ همه مسئولند. مسئولیت معنایش این نیست که اسلحه ببندیم، بیائیم توی خیابان راه برویم؛ در هر کاری که هستیم، احساس مسئولیت کنیم؛ مسئولیت دفاع از انقلاب و از نظام جمهوری اسلامی؛ یعنی از اسلام، حقوق مردم، و عزت کشور. شرط اول: همه باید این احساس مسئولیت را داشته باشیم.

و من می‌بینم که این احساس مسئولیت را داریم. این را مردم کشور ثابت کردند، ثابت میکنند؛ حالا یک نمونه‌ی واضحش همین ۹ دی بود که اشاره کردند؛ نمونه‌های دیگری هم هست؛ ۲۲ بهمن در پیش است، دهه‌ی فجر در پیش است. مردم حضور، آمادگی، سرزندگی و نشاط خودشان را نشان داده‌اند، باز هم نشان خواهند داد. مسئولین کشور بالخصوص، باید همه‌ی تلاش خودشان را بگذارند که مشکلات را با سرپنجه‌ی تدبیر، کار مستمر، خسته نشدن، شوق و ذوق و توکل به خدا و کمک خواستن از خداوند برطرف و حل کنند. منظور فقط مشکلات سیاسی و امنیتی نیست - اینها جزئی از مشکلات است - پیشبرد اقتصاد و علم کشور، مسائل اجتماعی گوناگون هم بر عهده‌ی مسئولین است.

مسئولان قوای سه‌گانه و همه‌ی مسئولان کشور وظیفه‌ی خودشان بدانند که برای این ملت کار کنند؛ کار و کار و کار، تدبیر و تدبیر و تدبیر؛ یک لحظه غفلت نکنند. ما یک حرکت خوبی داریم به سمت جلو؛ نگذارند این حرکت متوقف بشود؛ نباید این حرکت از دور بیفتد. ما داریم پیش میرویم؛ باید همین طور با این پیشرفت ادامه بدهیم، سرعت را بیشتر و همه‌جانبه‌تر کنیم، نقاط کور را هم بگیریم.۱۳۸۸/۱۱/۰۶

بیانات در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

بیست و دوی بهمن متعلق به ملت ایران است، متعلق به امام بزرگوار است، متعلق به شهداست، متعلق به آن روح و معنای حقیقی انقلاب اسلامی است، مال ملت است؛ دشمن میخواهد این ثروت عظیم و ذخیره‌ی عظیم ملی را متزلزل و ضعیف کند.۱۳۸۸/۱۰/۲۹

یوم‌الله ۲۲ بهمن, روز قدس, انتخابات, راهپیمایی ۲۲ بهمن, اهمیت انتخابات

راهپیمایی های شما در بیست ودوم بهمن یا در روز قدس و شرکت شما در انتخابات های گوناگون سالهای گذشــته، این کشور را بیمه کرده است .۱۳۸۴/۰۱/۰۱

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم

بیست و دوم بهمن، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی، برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت.۱۳۶۸/۱۱/۰۴

بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم

بیست و دوم بهمن، برای ملت ما در حکم عید فطری است که ملت در آن، از یک دوران روزه‌ی سخت خارج شد؛ دورانی که محرومیت از تغذیه‌ی معنوی و مادّی را بر ملت ما تحمیل کرده بودند.۱۳۶۸/۱۱/۰۴

بیست و دوم بهمن، در حکم عید قربان است؛ زیرا در آن مناسبت بود که ملت ما اسماعیلهای خود را قربانی کرد.۱۳۶۸/۱۱/۰۴

فرهنگ لغات کلمات یوم الله ۲۲ بهمن

یوم :

(یَ یا یُ) روز. ج . ایام .

الله :

نام موضعی است . (یادداشت مولف ).
اشتباه تایپی این کلمه: hggi
(اَ لْ لا) ایزد، خدا، معبود یگانه . ؛~ُ اعلم خدا داناتر است . (هنگامی که نسبت به موضوعی شک و تردید است ). ؛~ اکبر الف - خدا بزرگ تر است . (هنگام تعجب ، عصبانیت و تأیید گفته می شود). ب - بخشی از اذان و نماز است .

بهمن :

در اوستا «وهومنا» پهلوی «وهومن » مرکب از دو جزو «وهو» بمعنی خوب و نیک و مند از ریشه «من » بمعنی منش پس بهمن بمعنی به منش و نیک اندیش ، نیک نهاد. طبری (ج ۲ ص ۴) گوید: «تفسیر بهمن بالعربیه «الحسن النیه» وی یکی از امشاسپندان و نخستین آفریده آهورمزداست . در جهان روحانی مظهر اندیشه نیک و خرد و دانائی خداست . دومین ماه زمستان و یازدهمین ماه سال شمسی بنام او بهمن خوانده میشود. و نیز دومین روز از هر ماه خورشیدی بدو نسبت دارد و همچنین بهمن گیاهی است که بقول بیرونی و اسدی طوسی مخصوصاً در جشن بهمنجنه خورده میشد. (حاشیه برهان قاطع چ معین ).
اشتباه تایپی این کلمه: filk
(بَ مَ) [ په . ] ۱ - یکی از امشاسپندان . ۲ - دوّمین روز از هر ماه خورشیدی . ۳ - یازدهمین ماه سال خورشیدی و دومین ماه زمستان . ۴ - توده بزرگ برفی که در اثر صدا یا هر محرک دیگر از کوه فرو می ریزد. ۵ - از الحان قدیم ایرانی . ۶ - گیاهی دو ساله و سبز رنگ با گلی زرد که ریشه آن مصرف دارویی دارد.

منابع

کد مطلب6061