مقاله نقاشی ققنوس عشق در روز یکشنبه 29 دی ماه سال 1398 ساعت 05:14:17 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

آموزش گام به گام نقاشی ققنوس برای کودکان

ققنوس چگونه پرنده‌ای است؟

ققنوس پرنده‌ای افسانه‌ای است که در فرهنگ‌های باستانی مختلفی از آن نام برده شده‌است. در افسانه‌ها اینگونه آمده‌است که ققنوس عمری در حدود 500 سال داشت، همچنین به این نکته نیز اشاره شده‌است که در یک زمان فقط یک ققنوس می‌توانست وجود داشته باشد. نکته‌ دیگری که در افسانه‌ها آمده‌است این است که ققنوس پرهای طلایی و قرمز رنگی بر تن داشت و خدایان خورشید را می‌پرستید.

در افسانه‌های مصریان باستان اینگونه آمده است که زمانی که پایان عمر ققنوس نزدیک می‌شد، ققنوس خانه‌ای با کمک گیاهان و شاخه‌های معطر بنا می‌کرد و آن را به آتش می‌کشید و به آن داخل می‌شد، سپس از میان خاکسترها ققنوس دیگری متولد می‌شد! پرنده جوان تازه متولد شده خاکسترهای پدرش را در داخل یک تخم قرار می‌داد تا به معبد خدای خورشید در هلیوپلیس منتقل گردد. در افسانه‌‌های دیگر داستان به این صورت روایت می‌شود که ققنوس پیر در قربانگاهی در معبد خود را قربانی می‌کرد تا ققنوس جوانی به دنیا بیاید!

انسان‌های نخستین ققنوس را به عنوان نماد جاودانگی و تولد دوباره خورشید می‌دانستند، در واقع به همین دلیل بود که رومیان نماد ققنوس را بر روی سکه‌های خود درج کرده بودند تا نشان دهند که امپراطوری آن‌ها جاودانه باقی خواهد ماند.

آیا دوست دارید که بتوانید یک ققنوس باشکوه را رسم کنید؟ خبر خوشی برای شما داریم! با کمک آموزش ارائه شده توسط توپ تاپ خواهید توانست که یک ققنوس بسیار زیبا را نقاشی کنید، برای این کار تنها به یک مداد، مداد پاک‌کن، یک ورق نقاشی و مداد رنگی -یا مداد شمعی- نیاز خواهید داشت که تهیه آن‌ها بسیار ساده است.

آموزش گام به گام نقاشی ققنوس

قدم 1- کار را با نقاشی یک دایره شروع کنید، با کمک این دایره سر پرنده نقاشی خواهد شد. از دو طرف دایره دو خط انحنادار دیگری را نقاشی کنید تا همدیگر را در یک نقطه -نه نقطه تیز- قطع کنند، در نظر داشته باشید که بدن پرنده با کمک این دو منحنی ترسیم خواهد شد.

قدم 2- از محل هر یک از شانه‌های پرنده دو منحنی شبیه به حرف C را مطابق شکل نقاشی کنید. دو خط کوتاه انحناداری را در محل نوک پرنده نقاشی کنید و آن‌ها را بگونه‌ای ادامه دهید تا همدیگر را در نقطه‌ای قطع کنند. دایره کوچکی را در نزدیکی نوک ققنوس نقاشی کنید تا چشم پرنده به وجود آید.

قدم 3- خطوط دراز و انحناداری را مطابق شکل از انتهای منحنی به شکل حرف C نقاشی کنید تا بال‌ ققنوس به وجود آید. به تفاوت ضخامت پرها در نزدیکی بدن و همچنین نوک بال توجه داشته باشید.

قدم 4- خطوط انحناداری -شبیه به شکل شعله‌های آتش- را از ادامه خطوط رسم شده در مرحله قبل نقاشی کنید تا پرهای سمت راست بدن ققنوس تکمیل گردند، توجه داشته باشید که منحنی‌های تشکیل دهنده نوک پرها -برخ خلاف سایر قسمت‌ها- در یک نقطه تیز همدیگر را قطع می‌کنند.

قدم 5- منحنی‌های رسم شده در "قدم3" را دقیقاً در سمت چپ پرنده نیز نقاشی کنید بگونه‌ای که کاملاً متقارن باشند.

قدم 7- دم ققنوس را با کمک خطوط انحنادار به شکل شعله‌های آتش نقاشی نمایید، توجه داشته باشید که منحنی‌های تشکیل دهنده نوک دم پرنده همدیگر را در نقاط تیزی قطع می‌کنند.

قدم 8- خطوط اضافی موجود در مرحله قبل را پاک کنید تا نمای کلی پرنده به خوبی مشخص گردد.
قدم 9- شعله‌هایی را مطابق شکل در اطراف دم و بال‌های ققنوس نقاشی کنید تا نقاشی شما واقعی‌تر جلوه نماید، برخی از شکل شعله‌ها را باز بگذارید.
قدم 10- ققنوس باشکوهی را که رسم کرده‌اید را نقاشی نمایید! سعی کنید آن را به رنگ شعله‌های آتش رنگ‌آمیزی نمایید، همچنین می‌توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و از رنگ‌های دیگری استفاده کنید.

فیلم نقاشی پرنده با اعداد 1 تا 5 ( خیلی ساده )کانال آپارات شامل ویدئوهای بیشتر:

GOLD CLIPS


فیلم نقاشی ققنوس (بازی بوم)کانال آپارات شامل ویدئوهای بیشتر:

بازی بوم


در این ویدیو ی آموزشی این بار میخوایم تو ٢٠٠ ثانیه ☝️یه ققنوس رو بكشیم. شما می توانید بازی بوم رو از بازار یا کانال تلگرام ما boom_game@ دانلود کنید.

فرهنگ لغات کلمات نقاشی ققنوس عشق

نقاشی :


این کلمه با حروف عربی: نقاشي
حرفه نقاش . صورتگری . مصوری . چهره گشائی . تصویرکشی . نگارگری . نقاشه . (اِ مرکب ) نقش . عمل نقاشی . (یادداشت مولف ). تصویر. صورت . نگار. نقشی که به دست نقاش کشیده شده است . آنچه نقاش رسم کرده است . کارگاه نقاشی . محل کار نقاش . جای نقاش . جائی که در آن صورتگری کنند. دفتر یا کتابچه نقاشی و کاغذ نقاشی که خاص تصویر کشیدن است .
اشتباه تایپی این کلمه: krhad

ققنوس :


به معنی ققنس است ، و آن مرغی باشد که هزار سال عمر کند و عاقبت بسوزد. (برهان ). رجوع به ققنس شود.
اشتباه تایپی این کلمه: rrk,s
(قُ)(اِ.) = ققنس :مرغی است افسانه ای که منقارش سوراخ های فراوان دارد و آوازهای عجیب درمی آورد. هزار سال عمر می کند و چون مرگش فرا رسد هیزم بسیار جمع می کند و بر بالای آن می نشیند و آن قدر بال می زند تا هیزم آتش بگیرد و بسوزد و از خاکسترش ققنوس جدیدی به وجود می آید.

عشق :


عشق آوردن و چیره گردیدن دوستی بر کسی . (از منتهی الارب ). عاشق شدن . (المصادر زوزنی ). نیک شگفت داشتن . (تاج المصادر بیهقی ).تعلق قلب به کسی . (از اقرب الموارد). چسبیدن . (از منتهی الارب ). التصاق به چیزی . (از اقرب الموارد). عِشق. مَعشَق. و رجوع به عشق و معشق شود.
اشتباه تایپی این کلمه: uar
(عِ) (مص ل .) 1 - به شدت دوست داشتن . 2 - (اِمص .) شیفتگی ، دلدادگی . 3 - لذت ، کیف . ؛~ افلاطونی عشقی که با گرایش های جنسی همراه نیست .

منابع

4821