مقاله نقاشی زیبای شب نورانی در روز شنبه 28 دی ماه سال 1398 ساعت 21:46:45 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

نقاشی هاو رنگ آمیزی با موضوع امام زمان و نیمه شعبان

با نزدیک تر شدن به نیمه شعبان و جشن میلاد حضرت مهدی ، خیلی از معلم ها برای آشنایی دانش آموزان با سیره زندگی و تولد آن حضرت تکالیفی مثل انشا در مورد نیمه شعبان و امام زمان عج و نقاشی نیمه شعبان یا نقاشی در مورد امام زمان عج را تایین می کنند ما هم برای کمک به اولیا و دانش آموزان مجموعه ای از نقاشی ها ، تصویر سازی ها و رنگ آمیزی با موضوع حضرت مهدی و نیمه شعبان گرد آوری کرده ایم که تقدیم حضور شما میکنیم.

مسجد جمکران مسجدی است که با دستور امام زمان ساخته شده و دیدن و رفتن به این مکان مقدس یاد ایشان را قلب ها پررنگ تر میکند ، این مسجد که در شهر قم قرار گرفته است این روزها به یک نماد از امید به ظهور حضرت مهدی تبدیل شده است ، شما هم میتوانید از این المان مهدوی در نقاشی نیمه شعبان یا رنگ آمیزی های در مورد امام زمان (عج) کمک بگیردی در نوشته نمونه های بسیار زیبایی از این کاربرد را میتوانید پیدا کنید .

چند ایده برای نقاشی نیمه شعبان

میتوانید چند کودک در حال چراغانی کردن خانه یا خیابان یا مدرسه در نیمه شعبان بکشید.

میتوانید چند کودک بکشید که در حال پذیرایی از شربت و شیرینی از مردم در جشن نیمه شعبان هستند.

کشیدن تصویر امام زمان با چهره نورانی یا سفید که کودکان را نوازش میکند یک ایده دیگر است.

میتوانید یک کودک روی سجاده در حال دعا کردن برای ظهور حضرت مهدی بکشید .

استفاده از تصویر مسجد جمکران با این موضوع کاملا مناسبت دارد.

میتوانید کودکان را در حال نیایش در مسجد جمکران بکشید.

یا میتوانید مسجد جمکران چراغانی شده و گلباران شده بکشید.

نقاشی نیمه ی شعبان

علاوه بر نقاشی میتوانید از تکنیک هایی مثل کولاژ ( تصویر سازی با کنار هم قرار دادن تکه های کاغذ یا پارچه رنگی ) هم برای نقاشی های خود استفاده کنید تصویر سازی زیر نمونه بسیار خوبی در این زمینه است . در این تصویر چند کودک در حال تذیین شهر برای جشن نیمه شعبان هستند و چند کودک دیگر درحال نذری دادن و پذیرایی از مردم در خیابان با چای نذری هستند .کانال آپارات شامل ویدئوهای بیشتر:


فرهنگ لغات کلمات نقاشی زیبای شب نورانی

نقاشی :


این کلمه با حروف عربی: نقاشي
حرفه نقاش . صورتگری . مصوری . چهره گشائی . تصویرکشی . نگارگری . نقاشه . (اِ مرکب ) نقش . عمل نقاشی . (یادداشت مولف ). تصویر. صورت . نگار. نقشی که به دست نقاش کشیده شده است . آنچه نقاش رسم کرده است . کارگاه نقاشی . محل کار نقاش . جای نقاش . جائی که در آن صورتگری کنند. دفتر یا کتابچه نقاشی و کاغذ نقاشی که خاص تصویر کشیدن است .
اشتباه تایپی این کلمه: krhad

زیبای :


شب :


مدت فاصله از غروب آفتاب تا طلوع صبح صادق. (از فرهنگ نظام ). لیل . (برهان قاطع) (بهار عجم ) (آنندراج ). قرار داشتن قسمتی از کره زمین است در تاریکی سایه زمین وقتی که آفتاب زیر افق پنهان باشد. (از التفهیم ). مقابل روز. مدت زمانی که شعاع آفتاب بجانبی از زمین که پشت به آفتاب دارد نرسد و بسبب واقع شدن در سایه خود تیرگی بر آن قسمت زمین مستولی باشد. نیمی از 24 ساعت که زمین حرکت وضعی کند و این نیم در حدود خط استوا برابر است و متعادل و هرچه از خط استوا دورتر شویم تعادل کمتر خواهد بود تا آنجا که در قطبین بتفاوت شش ماه شب و شش ماه روز باشد مگر در دو اعتدال خریفی و ربیعی . بر مدتی اطلاق میشود که از تاریک شدن هوا تا روشن شدن است و عموماً از قریب نیم ساعت بعد از غروب است تا قریب نیم ساعت بعد از صبح صادق. (از فرهنگ نظام ). در علم هیئت مدت بودن آفتاب در تحت الارض که از غروب آفتاب تا طلوع آن است . (فرهنگ نظام ). عبرانیان در قدیم الایام ساعات روز را از غروب آفتاب تا غروب آفتاب دیگر محسوب میداشتند و بدین لحاظ شب قبل از روز اتفاق می افتاد. عبرانیان ساعات روز را 12 ساعت و شب را نیز 12ساعت قرار میدادند.. (قاموس کتاب مقدس ): روزم از دردش چون نیم شب است شبم از یادش چون شاوغرا.
ابوالعباس .
رودکی .
رودکی .
(شَ) [ په . ] (اِ.) زمانِ بین غروب خورشید تا سپیده دم . ؛ ~ قدر شبی در ماه مبارک رمضان که در آن قرآن بر پیامبر (ص ) نازل شد. تاریخ دقیق آن معلوم نیست لذا شب های هفدهم ، نوزدهم ، بیست ویکم ، بیست و سوم و بیست و هفتم را شب قدر دانسته اند، لیلة القدر. ؛ ~ برات شب پانزدهم شعبان ، شب قدر. ؛ ~ شعر مراسم شبانه که در آن تعدادی شاعر شعرهای خود را برای حاضران می خوانند.
(شَ بّ) (اِ.) نوعی از زاج که بیشتر در یمن به دست آید؛ شب یمانی ، زاج سفید.

نورانی :

(ص نسب .) منسوب به نور، دارای نور، منور. مق ظلمانی .

منابع

4812