مقاله نقاشی رمانتیک در روز یکشنبه 29 دی ماه سال 1398 ساعت 19:02:37 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

نقاشی های عاشقانه و رمانتیک با طرح های ساده و فانتزی

مجموعه زیبا و بسیار متنوع و جالب از نقاشی عاشقانه و رمانتیک را در قالب طرح های گرافیکی ساده و فانتزی گردآوری کرده ایم و از علاقمندان به کشیدن این مدل نقاشی ها تقاضا داریم تا پایان ما را همراهی نمایید.

دوستداران و علاقمندان به عرصه هنرهای تجسمی به ویژه هنر نقاشی ممکن است علاقمند به نوعی از تکنیک های رایج برای کشیدن نقاشی باشند مثلا دوستدار نقاشی با آبرنگ، نقاشی با مداد رنگی، نقاشی با گواش و … باشند. از این رو در ادامه این مطلب می توانید مدل های متنوع از نقاشی عاشقانه را ارائه می نماییم، امیدواریم از این نقاشی های جذاب با طرح های گرافیکی زیبا دیدن کنید و لذت ببرید.

عکس نقاشی مادوتا از جمله نقاشی عاشقانه و فانتزی پرطرفدار می باشد، که معمولا این نوع نقاشی ها با طراحی های متنوع و با مفاهیم عاشقانه و خاص کشیده می شود. چندین نمونه از نقاشی های مادوتا را می توانید در ادامه ملاحظه نمایید.

بسیاری از علاقمندان به حرفه نقاشی و طراحی به کشیدن نقاشی های رنگی تمایل دارند و ترجیح می دهند از انواع مدادهای رنگی، گواش، آبرنگ و … به جای مداد سیاه و سفید در نقاشی های خود استفاده نمایند. به همین خاطر در ادامه می توانید نمونه های از این نوع سبک نقاشی ها را مشاهده کنید.

نقاشی_های_عاشقانه_و_رمانتیک_با_طرح_های_ساده_و_فانتزی

">
نقاشی های عاشقانه و رمانتیک با طرح های ساده و فانتزی

مدل های نقاشی عاشقانه دو نفره با طرح های رمانتیک و فانتزی

مجموعه ایی از تصاویر انواع مدل نقاشی عاشقانه و فانتزی را گردآوری نموده ایم، این نقاشی های زیبا اغلب به صورت نقاشی با مداد رنگی (سیاه و سفید) کشیده می شوند اما می توان برای نتیجه گیری بهتر از روش های به کار برده شده در نقاشی با آبرنگ، گواش و… نیز استفاده نمود. در ادامه چند مدل از نقاشی های عاشقانه و رمانتیک را مشاهده می فرمایید که امیدواریم مورد توجه شما دوستداران نقاشی قرار بگیرد.

فرهنگ لغات کلمات نقاشی رمانتیک

نقاشی :


این کلمه با حروف عربی: نقاشي
حرفه نقاش . صورتگری . مصوری . چهره گشائی . تصویرکشی . نگارگری . نقاشه . (اِ مرکب ) نقش . عمل نقاشی . (یادداشت مولف ). تصویر. صورت . نگار. نقشی که به دست نقاش کشیده شده است . آنچه نقاش رسم کرده است . کارگاه نقاشی . محل کار نقاش . جای نقاش . جائی که در آن صورتگری کنند. دفتر یا کتابچه نقاشی و کاغذ نقاشی که خاص تصویر کشیدن است .
اشتباه تایپی این کلمه: krhad

رمانتیک :


این کلمه با حروف عربی: رمانتيک
از کلمه رمان فرانسوی و مراد سبکی است در نویسندگی که مربوط به مسیحیت وادبیات قرون وسطی و مخالف مکتب کلاسیک قدیم است . در این سبک نویسنده در بیان تخیلات و تجسم افکار خود آزادی کامل دارد. (از فرهنگ وبستر). کلمه رمانتیک که از قرن هفدهم در انگلستان در مورد تعبیرات شاعرانه به کار می رفت از سال 1676م . وارد فرانسه شد و مدتی مترادف با euqserottiP (خیال انگیز) و euqsenamoR (افسانه ای ) به کار برده می شد و تا سال 1775 به معنی امروزی به کار نرفت . در آن تاریخ کلاسیکها که بازارشان از رونق افتاده بود این کلمه را برای ریشخند کردن طرفداران رمانتیسم به کار می بردند. اما نویسندگان جدید این کلمه را قبول کردند و آن را با کمال افتخار بر زبان راندند. رمانتیسم که از اواخر قرن هیجدهم در انگلستان به وجود آمده بود، بعداً به آلمان رفت و پس از مدتی یعنی در سال 1830 وارد فرانسه و ایتالیا و اسپانیا گردید و تا سال 1850 بر ادبیات اروپا حاکم بود... اصول مکتب رمانتیک : مکتب رمانتیسم برخلاف کلاسیسم مکتب بسیار پیچیده و آشفته ای است . رمانتیکها اغلب درباره مکتب خود آراء مغایری دارند و اصولی که آنها را با هم متحد ساخته است نامفهوم و اغلب متضاد است . ا. و. شلگل پیشوای رمانتیسم آلمان ... معتقد است که ادبیات رمانتیک عبارت از «جمع اضداد» و آمیزش انواع روشهای مختلف ادبی است . این نویسنده می گوید: «ذوق رمانتیک ، طبیعت و هنر، شعر و نثر، جد و هزل ،خاطره و پیشگوئی ، عقاید مبهم و احساسات زنده ، آنچه آسمانی و آنچه زمینی است و سرانجام زندگی و مرگ را در هم می آمیزد». اینک مقایسه ای بین دو مکتب کلاسیسم و رمانتیسم : 1 - کلاسیکها بیشتر ایدآلیست هستند یعنی در هنر می خواهند فقط زیبائی و خوبی را شرح و بیان کنند و حال آنکه رمانتیک ها می کوشند گذشته از زیبائی ، زشتی و بدی را نیز نشان دهند. 2 - کلاسیکها عقل را اساس شعر کلاسیک می دانند و حال آنکه رمانتیک ها بیشتر پابند احساس وخیالپردازی هستند. 3 - کلاسیکها شخصیت ها و الهام آثار خویش را از هنرمندان یونان و روم قدیم می گیرند و حال آنکه رمانتیکها از ادبیات مسیحی قرون وسطی و رنسانس و افسانه های ملی کشورهای خویش الهام می گیرند. در عصر رمانتیک بیشتر به شکسپیر استناد می شود. 4 - کلاسیکها بیشتر طرفدار وضوح و قاطعیت اند و حال آنکه رمانتیک ها پای بند جلال و رنگ و منظره ... 5 - برنامه رمانتیک ها برنامه مبارزه است و روش آنها به کلی منفی است . بعقیده آنها قیودی که در ادبیات رواج یافته مانع آزادی فکر و بیان شده است . از این رو رمانتیک ها همه قواعد و دستورهای کلاسیک را در هم شکسته و دور انداخته اند، یعنی رمانتیسم همانطوری که ویکتور هوگو در مقدمه نمایشنامه «ارنانی » می گوید، عبارت از «آزادی خواهی در هنر» است . (نقل به اختصار از کتاب مکتبهای ادبی تالیف رضا سیدحسینی ).و نیز رجوع به همان کتاب و رئالیسم و ضدرئالیسم تالیف میترا شود.
اشتباه تایپی این کلمه: vlhkjd;
این کلمه با حروف عربی: رمانتيك
(رُ) [ فر. ] (ص .) داستانی ، افسانه ای ، شاعرانه .

منابع

4808