مقاله طراحی کشتی و هشت پا در روز یکشنبه 29 دی ماه سال 1398 ساعت 13:00:34 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

کشتی گرفتن با هشت پا، عجیب ترین ورزش تاریخ

تاریخ انسان ورزش های بسیاری به خود دیده است که برخی از آنها بسیار عجیب بودند مثل کشتی گرفتن با شیرها تا پای مرگ و یا کشتی گرفتن و مبارزه با هشت پا که از جمله عجیب ترین آنها بود. در دهه ی شصت قرن بیستم، مبارزه با این موجود دریایی ترسناک یکی از ورزش های مورد علاقه ی مردم آمریکا بود و برای آن مسابقات قهرمانی هم برگزار می کردند.

مسابقات قهرمانی مبارزه با هشت پا به طور مشخص در شهر واشنگتن برگزار و از شبکه های تلویزیونی پخش می شد و طرفداران بسیاری داشت. مسابقه انفرادی و یا تیمی برگزار می شد و برنده کسی بود که بتواند بزرگترین هشت پا را شکار کند. در یکی از این مسابقات که در سال ۱۹۶۳ میلادی برگزار شد، ۱۱۱ شناگر در آن شرکت کردند و توانستند ۲۵ هشت پا با وزن هایی بین ۱.۸ تا ۲۵.۹ کیلوگرم را صید کنند. این مسابقه تا پایان دهه ی شصت میلادی همچنان محبوب و پرطرفدار بود، اما از آنجا که مصداق بارز حیوان آزاری بود برچیده شد. تصویر زیر از برندگان مسابقات قهرمانی کشتی گرفتن با هشت پا در سال ۱۹۶۳ میلادی است.

عکس هایی از بلعیده شدن کشتی توسط هشت پا

چندی پیش خبری از بلعیده شدن کشتی توسط هشت پا نیز به گوش رسیده است.همه چیز از وقتی آغاز شد که مجسمه های یادبودی در ارتباط با بلعیده شدن یک کشتی توسط هشت پای غول آسا در مناطق پر تردد توریست ها قرار گرفت. طبق ادعای این مجسمه ها سال ۱۹۶۶ کشتی مسافر بری مورد حمله هشت پای بسیار بزرگی قرار گرفت.

و ۴۰۰ سرنشین آن جان به جان آفرین تسلیم کردند! به علت احترام به روح افراد در گذشته مجسمه یادبود کوچکی آنجا قرار گرفته است. کم کم توریست های متعجب و متاثر شروع به عکسبرداری از مجسمه های یادبود کردند. اما مسئله ای که این مجسمه های عجیب را جالب میکند بسیار ساده است.

هیچوقت چنین اتفاقی به وقوع نپیوسته است. آنهم با یک هشت پای عظیم الجثه! این اثر تماما تخیلی کار هنرمند بسیار زرنگی به نامجو رگینلا است. او برای باورپذیری داستانش حتی بروشورهایی چاپ و در آن منطقه تکثیر کرد. او با اثر هنری خود عکس هایی هم به یادگار گرفت.

هدف این عمل عجیب افراد بی اطلاع از تاریخچه محلی و توریست ها هستند. توضیح این هنرمند برای ساختن این داستان تقلبی بسیار ساده است. او ادعا می کند کشتی دقیقا روزی که جان اف کندی مورد سوقصد قرار گرفت توسط هشت پای غول آسا غرق شد.

چون ترور کندی بسیار خبر مهمی بود. غرق شدن کشتی زیر خبر او مدفون شده هیچکس با خبر نشد! بعد از پخش بروشور ها نوبت استفاده مالی از این اتفاق فرخنده برای عده ای سود جو بود. آنها تیشرت هایی با تصویر کشتی غرق شده آماده و شروع به فروختن کردند!

فرهنگ لغات کلمات طراحی کشتی و هشت

طراحی :


این کلمه با حروف عربی: طراحي
عمل و شغل طراح . بیرنگ گری . نقشه ریزی . نقشه بنائی را بر کاغذ، با حبر یا مداد و یا بر زمین با گچ و مانند آن کردن . نقاشی . (غیاث اللغات ) (آنندراج ).
اشتباه تایپی این کلمه: xvhpd
( ~ .) [ ع - فا. ] (حامص .) کاری که طراح انجام می دهد.

کشتی :

(کُ) (اِ.) 1 - ورزش دونفری که هدف از آن به پشت خواباندن یکی به وسیلة دیگری است . مجازاً: تلاش و کوشش جسمی یا ذهنی بسیار سخت . 2 - زنار، کمربند.
(کِ) (اِ.) 1 - سفینه ، قایق بزرگ . 2 - نوعی پیالة شراب . ؛ ~ کسی غرق شدن بسیار افسرده و غمگین شدن .

و :

( ~.) (ق .) خاصه ، مخصوصاً.
( ~.) در آغاز لفظ جلاله (= الله) برای قسم به کار رود.
(واو معدوله ) از نظر دستوری واوی است که در عهد ما نوشته می شود ولی خوانده نمی شود: خواب ، خواهش ،خویش ، خویشتن . اما در زمان قدیم آ ن را تلفظ می کردند و چون در هنگام تلفظ از ضمه به فتحه عدول می کردند آن را واو معدوله نامیده اند. لازم به توضیح است که همیشه پیش از واو معدوله حرف «خ » و بعد از آن یکی از حروف «د، ر، ز، س ، ش ، ن ، و، ه ، ی » واقع می شود.
( ~.) [ په . ] (حر رب ، عطف ) حرف عطف است و آن دو کلمه یا دو جمله را به هم پیوند دهد و آن به معانی ذیل آید: 1 - (معیت و مصاحبت ) با. 2 - (حالیه ) حال آن که ، در صورتی که . 3 - با آن که با وجودی که .

هشت :

(هَ) [ په . ] (اِ.) عدد اصلی بین هفت و نه (8). ؛ ~ کسی گرو نه بودن کنایه از: درآمد کم و هزینة زیاد داشتن .

منابع

4794