مقاله شکوفه های صورتی در روز یکشنبه 29 دی ماه سال 1398 ساعت 11:23:00 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

چهارمحال و بختیاری رنگ صورتی به خود گرفت

وقت سبزینه باغ فرارسیده و زاینده رود با خروشش می تازد و بهار با پیراهن سبزش به تابستان سلام می دهد و درخت به خویشاوندی با زمین و گیاه می بالد و با صبح سرود هزاران بلبل، همنوایی و صدای خیناگری شاخسارانش را طنین انداز می کند.

منطقه سامان چهارمحال و بختیاری با داشتن باغات بادام گسترده و زیبا در کوهستانها و دره های رودخانه زاینده رود به مانند نگینی در این استان می درخشد.

بازشدن شکوفه های درختان بادام شهرستان شهرکرد در منطقه سیاحتی شهرسامان در حاشیه زاینده رود، چشم انداز بسیار نادر طبیعت در منطقه زاگرس پدید آورده است.

به شکوفه نشستن بادامستان های منطقه سامان شهرکرد، این روزها جلوه دیگری از زیبایی طبیعی چهارمحال و بختیاری را نمایان کرده، تو گویی شکوفه های درختان بادام، شکرگزاری همه زیبایی دنیاست.

گویی در این منطقه به جز رنگ صورتی و سفید رنگ دیگری وجود ندارد و بر گونه های درخت عطر شکوفه ها پیچیده است.

از شهر سامان که بگذرید به بادامستان ها می رسید، در حالیکه در زیر درختان گیاهان سبز با نوازش باد جلوه گری می کنند.

چشم انداز پل تاریخی زمانخان، رودخانه خروشان زاینده رود و طبیعت مجاور این گردشگاه که مملو از بادامستان های سفید و صورتی پوش، رامشگر اذهان انسانهای زیباپسند است.

روستاهای زیبای هوره، یان چشمه، یاسه چاه و روستاهای چم های چندگانه سامان، با چشم انداز زیبای بهاری در میان این باغهای بادام و گردو ، دیدنی تر از آن است، که با رنگها و واژگان به وصف آید. چهارمحال وبختیاری دارای ‎ 40هزار هکتار باغات مختلف است اما باغات بادام شهرستان شهرکرد در بخش سامان در فصل بهار و تابستان با بیش از ‎ 12هزار هکتار، بار تمام زیبایی باغات استان را بردوش می کشد.

فصل بهار به رنگ شکوفه های صورتی گیلاس است ! حاشیه رودخانه سومیدا، توکیو.

در این ضیافت همه این سالمندان که با هم از یک دبیرستان فارغ شده اند، امسال به سن 77 سالگی که سن خوش یمنی است، می رسند. آنها برای بزرگداشت این سال فرخنده زیر درختان گیلاس رودخانه سومیدا دور هم جمع شده اند.

رقص معروف «کاپپوره»ِ در بحبوحه نگرانی ها و بلاتکلیفی های سال های پایانی دوره ادو برای سرگرم کردن عموم مردم ایجاد شد.

مسیر رفتن به کنار رودخانه سومیدا چنین است. از فرودگاه هاندا توکیو با قطار تا ایستگاه آساکوسا حدودا 35 دقیقه طول می کشد. وقتی از قطار پیاده شدید، رودخانه سومیدا در سمت شرق این ایستگاه قرار دارد.

فرهنگ لغات کلمات شکوفه های صورتی

شکوفه :

(ش فِ)(اِ.)اشکوفه ، غنچه ،گل درخت میوه دار.

های :


این کلمه با حروف عربی: هاي
(اِ.) 1 - کلمة تأسف یعنی وای . 2 - کلمة خطاب به معنی اَی . 3 - هیاهو.

صورتی :

منابع

4790