مقاله حسین اللهم یوم ارزقنی الورود شفاعه در روز جمعه 27 دی ماه سال 1398 ساعت 11:06:53 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

أَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَومَ الْوُرُودِ

شفاعت امام حسین(ع) در قیامت!

ما شیعیان معتقدیم که معصومین (ع) و اولیای الهی خصوصاَ امام حسین (ع) دارای مقام شفاعت هستند به همین جهت در زیارتنامه هاى حسینى کراراً از خداوند به وسیله آن حضرت تقاضاى شفاعت مى کنیم .

در سجده اى که در پایان زیارت عاشوراى حسینى انجام مى شود بعد از حمد و ستایش خداوند خدا را به سبب تحمّل مصیبت آن حضرت شکر مى گوییم ، سپس عرضه مى داریم :

«أَللّهُمَّ ارْزُقْنی شَفاعَةَ الْحُسَیْنِ یَومَ الْوُرُودِ

خدایا شفاعت حسین را روز ورود در صحنه محشر به من روزى کن »

و به دنبال آن مى افزاییم:

« وَثَبِّتْ لِی قَدَمَ صِدْق عِنْدَکَ مَعَ الْحُسَیْنِ وَأَصْحابِ الْحُسَیْنِ الَّذینَ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ(علیه السلام)

خداوند گام هاى مرا از روى صدق نزد خودت ، با حسین و یارانش ثابت بدار همان یارانى که خون خود را تقدیم او کردند .»

استجابت دعا زیر قبّه آن حضرت و بودن شفا در تربت پاکش جلوه هاى دیگرى از این شفاعت عظمى است . و این که در روایات آمده که امام حسین(علیه السلام) هنگام وداع با حرم جدّش لحظاتى در خواب فرو رفت و در عالم رؤیا این سخن را از جدش شنید: «اِنَّ لَکَ فِى الْجَنَّةِ دَرَجاتٌ لاتَنالُها اِلاّ بِالشَّهادَةِ

براى تو مقامى نزد خدا تعیین شده که جز با شهادت به آن نمى رسى ».

به یقین یکى از شؤون این مقام، همان مقام شفاعت است .

آیا شفاعت به این معناست که من هر گناهى را مى خواهم مرتکب شوم ، و هر وظیفه واجبى را بخواهم ترک گویم و بعد دست تمنّا به سوى آن حضرت دراز کرده و او را شفیع خود در درگاه خداوند قرار دهم ؟

ما شیعیان که امید به شفاعت معصومین (ع) داریم باید هنگامى که در مجالس عزاى آنان شرکت مى کنیم و از وعّاظ گرامی، شجاعت ها، فداکارى ها، مبارزه با شرک و ظلم و باطل و دفاع آنها از حق را می شنویم ، تصمیم بگیریم که به پیشوایان بزرگ خود اقتدا کنیم و گامى در جاى گام هاى آن حضرات بگذاریم و در حلقه پیروان آنان درآییم و این خود نوعى شفاعت تکوینى است.

کلیپ تصویریکانال آپارات شامل ویدئوهای بیشتر:

نیلوفر


وحشتناک ترین لحظه زندگی ... لحظه ورود به سرازیری قبر است از امام صادق (ع) پرسیدند چه کنیم برای آن لحظه؟ فرمودند: زیارت عاشورا بخوانید... در آخر آن داریم "اللهم ارزقنی شفاعة الحسین یوم الورود " (یعنی روزی که وارد قبر می شویم شفاعت حسین (ع) را نسیبم فرما تا بر من آسان گردد)

فرهنگ لغات کلمات حسین اللهم یوم ارزقنی

حسین :


این کلمه با حروف عربی: حسين
صاحب جمال . حَسَن .
اشتباه تایپی این کلمه: psdk
(حُ سَ یا س ِ) (ص .) مصغر حسن .

اللهم :


; مگر اینکه . جز اینکه . چنانکه ملاحظه میشود لفظ «اللهم » زاید آمده ، و در کلام عرب از اینسان بسیار است . -اللهم بیربیر . رجوع به همین ماده شود.
اشتباه تایپی این کلمه: hggil
(اَ لْ لا هُ) (شب جم .) بار خدایا. ؛~صل علی محمد و آل محمد بار خدایا درود بفرست بر محمد و خاندان او.

یوم :

(یَ یا یُ) (اِ.) روز. ج . ایام .

ارزقنی :

منابع

4682