مقاله عروسک گرگ در روز دوشنبه 23 دی ماه سال 1398 ساعت 23:24:18 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

عروسک گرگ

گرگ - درحال زوزه

سال 1959 میلادی (Angelo Venturelli)، یک کارگر ساده، در حال ساخت عروسک‌های پلاشی در انبار خانه خود ... او الگوها را روی کاغذ کشیده و با برش پارچه‌ها آنها را برای دوخت آماده می‌کرد.

همسرش (Rita) با پر کردن پارچه‌ها از کاه و چوب پنبه به او در ساخت عروسک کمک می‌کرد. در نهایت عروسک‌های ساخته شده را به عنوان یک هدیه به دوستان و بستگان خود می‌داند. چند سال بعد با استقبال بستگان از عروسک‌های او، «آنجلو» تصمیم گرفت خود را به عنوان یک صنعتگر واقعی در کار طراحی و ساخت عروسک‌های پلاشی معرفی کند. زندگی در شهر (Palazzolo) یک شهر کوچک در استان (Brescia) سبب شده بود تا چنین عروسک‌هایی به‌سرعت در شهر سرشناس شوند. با نمایش آثار آنجلو در نمایشگاه محلی تجاری تماس با وی جهت خرید عروسک‌هایش آنقدر زیاد شده بود که او به فضایی بزرگ‌تر از اتاق زیرشیروانی انبار خود جهت ساخت آن همه سفارش نیاز داشت. در سال 1973 میلادی آنجلو با تغییر مکان کارگاه‌اش به مرکز شهر (Capriolo) تولیدی بزرگ خود در ساخت عروسک‌های پلاشی با برند (Lelly) را آغاز کرد. Lelly در سری‌های مختلف از جمله Classic Line ، Licenze ، SOS ، Tradictional Line و Zerotre تولیدات خود را عرضه می‌نمایید. این شرکت با سری عروسک‌های SOS و Licenze توجه خود به محیط‌زیست و حفاظت از آن را بیش از پیش نمایان ساخته است. سری محصولات SOS مربوط به ساخت عروسک حیواناتی است که نسل آن‌ها منقرض شده یا در خطر انقراض قرار دارند.

Lelly بخشی از عواید حاصل از فروش این سری را صرف کمک به حفاظت از آن حیوان می‌کند. همچنین سری Licenze تحت لیسانس (National Geographic) اقدام به تولید عروسک حیوانات می‌کند. این عروسک‌ها جهت آموزش به کودکان و در مقیاس‌هایی متناسب با نمونه واقعی حیوانات تولید می‌شوند. به همراه این تولیدات دفترچه‌ی آموزش محل زندگی، نوع رفتار و رژیم غذایی آن حیوانات نیز بصورت تصویری برای آموزش به کودکان عرضه خواهد شد.

محصولات Collecta مورد تایید Anthony beeson، بیولوژیست، و Deborah McDemott، مجسمه‌ساز کالیفورنیایی، که مسئولیت طراحی نمونه‌های جانوری را بر عهده دارند، می‌باشد. از ویژگی‌های برجسته و قابل ذکر این فیگورهای مینیاتوری، داشتن آناتومی کاملا مشابه الگوی واقعی در مقیاس کوچک و همچنین رنگ‌آمیزی خاص آن می‌باشد که با دست انجام می‌گیرد.

ویژگی حیوانات مینیاتوری Collecta
• محصول کمپانی انگلیسی Collecta
• آناتومی کاملا مشابه الگوی واقعی در مقیاس کوچک
• رنگ‌آمیزی تک‌تک نمونه‌ها با دست
• غیرقابل شستشو
• جنبه‌ی کلکسیونی و تزیینی

فرهنگ لغات کلمات عروسک گرگ

عروسک :

(عَ سَ) [ ع - فا. ] (اِمصغ .) 1 - بازیچه ای به شکل انسان (یا حیوان ) جهت سرگرمی و بازی کودکان . 2 - مجازاً: دختر یا زنی زیبا و بسیار ظریف . ؛~ گردانی نمایش های عروسکی که در آن عروسک ها را به وسیلة نخ هایی به حرکت درمی آورند. ؛~ خیمه شب بازی کنایه از: شخص بی اراده که گوش به فرمان دیگران دارد.

گرگ :

(گُ) [ په . ] (اِ.) جانوریست پستان دار و گوشت خوار شبیه سگ اما بسیار خطرناک و وحشی با رنگ سفید، خاکستری ، خرمایی و صدایی زوزه مانند. ؛ ~ باران دیده کنایه از: آدم باتجربه و کهنه کار.

منابع

4734