مقاله در روز جمعه 16 اسفند ماه سال 1398 ساعت 21:51:38 توسط تیم تولید محتوا - سایت عکس و مقاله نوشته شده است.

فهرست

بسیاری از ما زمان سرمازدگی در زمستان و یا بدتر شدن آن ، از مصرف مکمل های ویتامین C استفاده می کنیم - و پزشکان در چین حتی به دنبال اثربخشی آن در برابر کورونا ویروس هستند.

تحقیقات در مورد کاربردهای جدید و مهیج مانند مبارزه با سپسیس یا التهاب گَندخونی و از دست دادن حافظه نیز در حال انجام است.

ما بیش از 880 میلیون پوند برای مکمل های ویتامین C در سطح جهانی هزینه می کنیم ، پیش بینی می شود این میزان تا سال 2024 به 1.1 میلیارد پوند برسد.

محبوبیت آن در این باور ریشه دارد که ویتامین C می تواند از سرماخوردگی جلوگیری کند - نظریه ای که اولین بار در سال 1970 توسط دانشمند برنده جایزه نوبل Linus Pauling مطرح شد.

او از مزایای آن اطمینان داشت و شخصاً روزانه 3 گرم مصرف کرد ، اگرچه بیشتر تحقیقات وی در مورد ویتامین بعداً مورد بی اعتباری قرار گرفت.

مطمئناً وقتی صحبت از عفونت یا ویروس مانند آنفولانزا می شود ، می پذیریم که ویتامین C بخشی از پاسخ ایمنی است که باعث می شود عفونت یا ویروس به سرعت از بین رود.

این امر با تشویق تولید گلبول های سفید خون که با بیماری مبارزه می کنند ، خود را به میکروب ها متصل کرده و به قتل می رسانند ، کمک می کند.

با این حال ، مطالعات متعدد نتوانسته اند از نظریه ویتامین C پائولینگ به عنوان یک مکمل پیشگیری جلوگیری کنند و طبق گزارش سال 2017 توسط هیئت بررسی معتبر همکاری کوکران ، بهترین چیزی است که می توانیم از مصرف یک مقدار بالاتر از حد متوسط ​​روزانه 1000 میلی گرم ویتامین امیدوار باشیم. C در طول مدت سرماخوردگی 8٪ و در حدود 0.4 روز كاهش می یابد.

دوزهای بالاتر از این نشان داده شده است که باعث کاهش سرماخوردگی بیشتر می شود - تحقیقات دانشگاه هلسینکی در سال 2017 نشان داد که دوزهای روزانه 6 تا 8 گرم می توانند علائم سرماخوردگی را 19 درصد کوتاه کنند. اما در جمعیت عمومی ، ویتامین C اثرات پیشگیری کننده ای پیدا نکرده است.

به عبارت دیگر ، در حالی که ممکن است به مبارزه با سرماخوردگی کمک کند ، مکمل تغییر نمی دهد که چگونه افراد غالباً با یک نفر کم می شوند.

NHS توصیه می کند بزرگسالان سالم روزانه 40 میلی گرم ویتامین مصرف کنند.

دکتر توماس لوی ، متخصص قلب و عروق و نویسنده Primal Panacea ، كتاب جدیدی در مورد استفاده از ویتامین C می گوید: همه ما از نظر ژنتیك كمبود داریم زیرا ما به طور طبیعی ویتامین C مورد نیاز خود را تأمین نمی كنیم.

خوردن یک پرتقال متوسط ​​تقریباً دو برابر مقدار روزانه 70mg را فراهم می کند و دو گوجه فرنگی متوسط ​​در هر 20mg به هدف ضربه می زند.

اگرچه ویتامین C ممکن است راهی برای جلوگیری از اشکالات زمستانی نباشد ، دانشمندان به طور فزاینده به دنبال استفاده از آن به عنوان درمانی برای سایر شرایط هستند ، از کوروی ویروس گرفته تا از دست دادن حافظه.

COvid-19

دانشمندان بیمارستان زونگنان دانشگاه ووهان در حال آزمایش اثرات آن بر روی 120 بیمار مبتلا به ویروس هستند و به مدت 7 روز به آنها تزریق روزانه 24 گرم ویتامین C را می دهند. نتایج هنوز منتشر نشده است.

دوز مورد استفاده در چین حدود 60 برابر بیشتر از مقدار توصیه شده روزانه NHS و 24 برابر مقدار كاهش یافته در برابر سرماخوردگی در بررسی های كوكران است.

دکتر لوی می گوید ، در آزمایشات ، ویتامین C علیه هر ویروس کار کرده است - اگر در غلظت کافی از آن استفاده شود.

دکتر مایک اسکینر ، ویروس شناس در امپریال کالج لندن ، می گوید ما ارزش ویتامین C را در برابر coronavirus برای مدت زمان طولانی نمی دانیم و می گوید که دوز مورد آزمایش بسیار گسترده است.

دکتر اسکینر می گوید: \"آنها که دارند مطالعات آزمایشی را انجام می دهند بگذارید آزمایشات تکمیل گردد تا نتیجه را دریابیم.\"

از دست دادن حافظه

آیا کمبود ویتامین C می تواند عاملی برای سلامتی مغز باشد؟

محققان دانشگاه کپنهاگ دریافتند که ویتامین C می تواند یک عامل اصلی در جلوگیری از کاهش شناختی ناشی از پیری و اختلالات مانند زوال عقل باشد.

بررسی آنها ، که در سال 2014 در مجله Nutrients منتشر شد ، تأثیر مستقیمی از کمبود ویتامین C بر عملکرد مغز در طول زندگی ما ، از رشد در رحم تا رشد مجدد به دنبال یک آسیب مغزی مانند ضربه مغزی را گزارش کرد.

در مطالعه دیگری که شامل 80 فرد سالم است ، محققان استرالیا دریافتند که مکمل ویتامین C می تواند عملکردهایی را که شامل توجه ، حافظه کار و سرعت تصمیم گیری می شود ، بهبود بخشد.

این گزارش ، در ژورنال Frontiers In Aging Neuroscience در سال 2019 ، حاکی از آن است که تحقیقات بیشتر در گروه های سالمند می تواند مفید باشد زیرا احتمال کمبود آنها وجود دارد.

تصور می شود که ویتامین C تأثیر محافظتی بر روی سلولهای مغزی داشته و آزمایشات روی موش ها نشان داده است که ویتامین C اضافی باعث بهبود حافظه و توانایی انجام کارهایی مانند حرکت مارپیچ ها می شود.

SEPSIS

تحقیقات جدید در مورد استفاده از ویتامین C درمانی برای بیماری سپسیس - جایی که سیستم ایمنی بدن در اثر عفونت با نتایج بالقوه کشنده بیش از حد واکنش نشان می دهد - مثبت است. در انگلستان حدود 48000 کشته در سال وجود دارد که به این بیماری مرتبط هستند.

اکنون محققان آمریکایی در دانشگاه ویرجینیا ویرجینیا کشف کرده اند که ویتامین C داخل وریدی هر شش ساعت به مدت چهار روز در طی ساعت پذیرش ، خطر ابتلا به بیماران مبتلا به سپسیس را از 46 درصد در یک گروه دارونما به تقریبا 30 درصد در ویتامین C کاهش می دهد. گروه بعد از یک ماه

به طور متوسط ​​، گروه ویتامین C سه روز کمتر در مراقبت های ویژه و یک هفته کمتر در بیمارستان بستری بود.

دکتر آلفا فاولر ، متخصص بیماری ریه که سال گذشته رهبری این تحقیقات را انجام داد ، می گوید: \"این روش درمانی می تواند نحوه مراقبت از بیماران مبتلا به سپسیس را تغییر دهد.\"

پروفسور ران دانیلز ، مشاور در مراقبتهای ویژه در بیمارستانهای دانشگاهی بیرمنگام NHS Foundation Trust ، می گوید محققان چندین سال است که در حال بررسی پتانسیل ویتامین C در مدیریت بیماری سپسیس هستند.

او می گوید: \"نتایج متغیر بوده است ، و بعضی از مطالعات حاکی از سود و برخی دیگر نیستند.\"

\"شواهد هنوز برای تحول در مراقبت از بیماری سپسیس کافی نیست.\"

موارد متابولیک

پزشکان اصطلاح سندرم متابولیک را برای توصیف شرایطی از جمله چاقی ، فشار خون بالا و قند خون بالا ، که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 ، بیماری کبد چرب (ایجاد چربی در کبد) و اختلال عملکردی را افزایش می دهد ، استفاده می کنند.

اکنون محققان دانشگاه ایالتی اورگان گزارش داده اند که هرکسی که مبتلا به سندرم متابولیک باشد ممکن است به ویتامین ث بیشتری احتیاج داشته باشد.

مطالعه آنها در سال 2019 ، که در مجله Redox Biology منتشر شده است ، نشان می دهد که رژیم غذایی با چربی اشباع زیاد ، حاوی فیبر کم که خطر ابتلا به سندرم متابولیک را افزایش می دهد ، می تواند فلور روده طبیعی - یا میکروبیوم را مختل کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد ، برخی از انواع باکتری های مضر می توانند به داخل خون منتقل شوند و در آنجا به آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C برای خنثی کردن آنها در بدن احتیاج است - در صورت عدم کافی بودن ویتامین ، این کمبود می تواند آسیب بزند.

پروفسور مارت ترابر ، رهبر این تحقیقات ، گفت: \"افراد مبتلا به سندرم متابولیک می توانند به همان اندازه افراد دیگر ویتامین C را مصرف کنند اما سطح ویتامین C کمتری در خون آنها وجود دارد.\"

محققان بر این باورند که کار دیگری لازم است تا مشخص شود که آیا مکمل های ویتامین C می تواند جنبه های سندرم متابولیک (قندخون بالا و فشارخون بالاو...) تأثیر مثبت داشته باشد.

چقدر زیاد است؟

NHS هشدار می دهد که مصرف مقادیر بسیار زیاد (بیش از 10 گرم در روز) ویتامین C می تواند باعث درد معده ، اسهال و نفخ شکم شود.

دکتر لوی می گوید: \"هیچ سطح ویتامین C شناخته شده ای وجود ندارد که سمی باشد\".

‘به این دلیل است که ویتامین C محلول در آب است ، بنابراین هر چیزی که بدن از آن استفاده نمی کند در ادرار دفع می شود.

با این حال ، وی هشدار می دهد که در موارد نارسایی کلیه ، مکمل ها فقط باید با نظارت دقیق انجام شود.

این امر به این دلیل است که وقتی کلیه ها - که باعث ایجاد ادرار می شوند - از بین می روند ، دفع ویتامین های اضافی برای بدن دشوارتر است.

کد مطلب6155